• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

گلوگاه‌های اصلی بروز آسیب‌های اجتماعی شناسایی و رفع شود

  • 28 مهر 1399 - 22:13

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: اگر می‌خواهیم به آن کار مؤثر در حوزه تامین امنیت جامعه دست یابیم، باید مشکلات اساسی را پیدا کنیم و امکانات را در راستای رفع آن مسائل به کار بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی روز دوشنبه در دیدار با رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی لرستان با اشاره به اینکه دشمنان اگر در جنگ سخت نتوانستند موفق شدند، اهداف خود را با جنگ نرم دنبال می‌کنند، اظهار داشت: جنگ برای دشمنان هم هزینه دارد، لذا توان خود را در حوزه جنگ نرم به کار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه همکاری و هم افزایی مجموعه ناجا با ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد، تصریح کرد: این دو مجموعه بایستی در کنار یکدیگر قرار بگیرند و با عمق بخشیدن به کار و آموزش‌های درست نیروها، امنیت را دار جامعه حاکم کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بایستی کمیت و کیفیت کار در مجموعه‌های مرتبط از جمله نیروی انتظامی ارتقا یابد تا آثار آن دیده شود، افزود: نسبت به بدحجابی باید کار فرهنگی شود و مجموعه دستگاه‌های مرتبط با هماهنگی ورود کنند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه ناظران در سطح شهر حضور دارند ولی این‌طور نیست که بگوییم خروجی کار امید بخش است، اظهار داشت: باید یک بازنگری دیگری در کار داشته باشیم، با همفکری و همکاری جامعه شناسان و افراد متخصص و وحدت و هماهنگی با تشکیلات مختلف، نظارت‌ها را در جامعه افزایش دهیم و از بروز مسائل مختلف پیشگیری کنیم.

وی با بیان اینکه آمارهای مقایسه‌ای در مؤلفه‌های مختلف امنیت در جامعه باید احصاء شود و بر این اساس برای ادامه کار برنامه ریزی شود، تصریح کرد: در این راستا همه کار متوجه نیروی انتظامی نیست و دستگاه‌های مختلف دخیل هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: گشت رضویون برای تأمین امنیت محلات ایجاد شد اما ساعت فعالیت این گشت‌ها و گستره جغرافیایی تحت پوشش آنها به گونه‌ای نیست که بتوان به اهداف متصور شده دست یافت.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم به آن کار مؤثر و نتیجه بخش دست یابیم باید گلوگاه‌ها و مسائل اساسی را پیدا کنیم، گفت: قوانین و مصوبات در کنار تجهیزات و نیروهای مجموعه ناجا باید به کار گرفته شود تا بتوانیم مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه علل و عوامل آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی باید احصاء و وجوهات مختلف باید بررسی شود تا آثار زحمات را ببینیم، افزود: مجموعه نیروی انتظامی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پر تلاش هستند، در همه جا حضور دارد و این امر اشرافیت پلیس را نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بر لزوم همکاری و تعامل با آمران به معروف و ناهیان از منکر از سوی نهادهای ذی ربط تاکید کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها