تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

گورکن فراری ری با ۱۴۱ سکه دستگیر شد/ادامه تحقیق برای همدست سوم

  • 15 آبان 1399 - 18:49

ری- دادستان عمومی و انقلاب شهرری از دستگیری گورکن فراری ری با ۱۴۱ سکه خبر داد و گفت: تحقیقات برای مشخص شدن وجود همدست سوم ادامه دارد.

غلامرضا نوفرستی در گفتگو با خبرنگار مهر، از دستگیری گورکن فراری ری با ۱۴۱ سکه خبر داد و گفت: تحقیقات برای مشخص شدن وجود همدست سوم ادامه دارد.

نوفرستی در تشریح بیشتر جزئیات دستگیری گورکن دوم گفت: پس از دستگیری گورکن اول و با توجه به اطلاعات و مشخصاتی که از فرد دوم در اختیار مأموران قرار داده شد اقدامات لازم برای شناسایی فرد دوم صورت گرفت تا اینکه فرد پس از تماس پلیس پس از چند روز خود را معرفی و سکه‌های مکشوفه را تحویل داد.

وی با بیان اینکه سکه‌های گورکن اول مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته و قدمت آن به دوره آل بویه بر می‌گردد افزود: تحقیق و بررسی سکه‌های گورکن دوم نیز در دست کارشناسی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرری عنوان داشت: تعداد سکه‌های مکشوفه توسط ۲ گورکن ۲۸۲ عدد بوده که پس از تقسیم به هر کدام ۱۴۱ عدد رسیده است، اما تحقیقات در خصوص اینکه همدست سومی برای ماجرا وجود داشته و ادامه دارد.

بر اساس این گزارش هفتم آبان ماه دادستان ری از کشف ۱۳۰ سکه متعلق به دوره آل بویه از اتاقک یک قبرکن در ری خبر داده بود که با بررسی‌ها و تحقیقاتی که از متهم انجام گرفته بود اعلام شد که ۵۰ روز قبل در جریان حفاری برای قبر ۲۶۰ سکه پیدا می‌کنند که بین ۲ نفر تقسیم می‌شود که یکی از این افراد دستگیر و فرد دوم متواری شده بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها