گونه‌های جانوری بومی در پارک محیط‌بان کرج نگهداری شود

  • 26 اردیبهشت 1400 - 20:34

کرج – رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: پارک محیط‌بان همه الزامات یک پارک استاندارد حیات‌وحش را دارد، بنابراین از گونه‌های جانوری بومی در آن با رعایت کامل محیط زیستی نگهداری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین محمدی عصر یکشنبه در نطق پیش از دستور دویست و چهل و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار کرد: از بابت احداث پارک محیط‌بان و امکاناتی که فراهم شده از شهردار و مدیریت و کارکنان سازمان سیما و منظر نهایت تشکر را دارم پیشنهاد و توصیه می‌کنم از گونه‌های جانوری بومی برای نگهداری در پارک استفاده شود.

وی بیان کرد: همچنین شرایط و ظرفیت محیط زیستی پارک و گونه‌ها از نظر نوع، نظر تعداد و تراکم لازم مدنظر قرار گیرد که در آینده نزدیک شاهد تخریب پارک نباشیم و از ظهور گونه‌های دورگه جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج به خرید حدود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در دوره مدیریت شورای پنجم اشاره کرد و افزود: در ۱۰ سال گذشته خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس سابقه نداشته است، با وجود محدودیت‌های مالی موجود جای تشکر دارد که توجه ویژه‌ای در این دوره به حمل و نقل عمومی شده است.

وی از خرید اتوبوس‌های نو و نصب کاتالیست بروی تاکسی‌ها خبر داد و یادآور شد: با مصوبه شورای اسلامی شهر تعداد ۱۵۰۰ کاتالیست توسط شهرداری خریداری و بر روی تاکسی‌های شهر نصب شد که جای قدردانی دارد و این اقدام‌ها در جهت کاهش آلودگی هوا مؤثر است.

محمدی متذکر شد: بر این اساس حدود ۱۲۰ دستگاه اتوبوس مستهلک در برنامه بازسازی است و از شهردار تقاضا می‌شود در بازسازی اتوبوس‌ها که با حمایت مالی دولت انجام می‌شود تسریع شود.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0