• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

یواخیم لو: فلیک یکی از ارکان موفقیت آلمان در جام جهانی بود

  • 03 آبان 1399 - 12:21


سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان از همکارش در بایرن مونیخ به نیکی یادکرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، هانس دیتر فلیک در مدت تنها چند ماه از «مربی گمنام» به «مربی پرافتخار» و «مربی سال اروپا» تغییر کرد.

او که اوایل فصل گذشته دستیار نیکو کواچ روی نیمکت بایرن بود، بعد از عزل مربی کروات، به عنوان سرمربی جدید زمام امور را در دست گرفت. بعد تا آنجا پیش رفت که بایرن را قهرمان آلمان، جام حذفی و اروپا کرد.

در ادامه 2 عنوان دیگر همچون قهرمانی سوپرکاپ آلمان و اروپا را کسب کرد. به این ترتیب در مدتی کمتر از یک سال 5 مقام قهرمانی کسب کرد و به مطرح ترین مربی قاره سبز تبدیل شد.

در مورد او «یواخیم لو»، سرمربی تیم ملی آلمان در مصاحبه ای به نیکی صحبت کرد. مسئول فنی «مانشافت» در مصاحبه با سایت اتحادیه فوتبال کشورش گفت که فلیک در سال 2014 که تیم ملی قهرمان جهان شد، دستیار اولش و مغز متفکر تیمش بود.

لو گفت: فلیک قبل از آنکه سرمربی بایرن شود، کمک مربی تیم بود. پس می دانست مشکل کجاست و چه قدم های موثری باید برداشته شوند.

وی افزود: برای او این مساله یک امتیاز است که در پست کمک مربی، برای اولین مرتبه کسب تجربه نمی کرد. چون قبلا در تیم ملی هم همین کار را می کرد. او از این امتیاز برخوردار بود با یکسری از بازیکنان بایرن از زمان حضورش در تیم ملی آشنا بود. ضمن آنکه در همان جام جهانی برزیل که آلمان قهرمان شد، او نقش غیرقابل انکاری در راه افتخارآفرینی ما داشت. در واقع او بخش مهمی از سیستم موفق ما بود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.