تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در چهارمحال و بختیاری ضروری است

  • 11 آبان 1399 - 14:24

شهرکرد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری گفت: یکپارچه سازی اراضی کشاورزی درچهارمحال و بختیاری در راستای افزایش تولید محصولات کشاورزی ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، عطاالله ابراهیمی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت یکپارچه سازی اراضی کشاورزی استان گفت: امروزه پراکندگی و کوچک بودن اراضی به یکی از موانع اصلی توسعه کشاورزی تبدیل شده و از عوامل محدود کننده بهره وری و بازدهی در بخش کشاورزی محسوب می‌شود

وی افزود: یکپارچه سازی اراضی مانع از تغییر کاربری، افزایش بهره وری از آب و خاک، جلوگیری از خرد شدن و رها شدن اراضی می‌شود و در نهایت تثبیت تولید کشاورزی را به دنبال خواهد داشت.

ابراهیمی به افزایش بهره وری آب با اصلاح الگوی آبیاری و یکپارچه سازی اراضی اشاره کرد و افزود: بحران خشکسالی برداشت بی رویه آب‌های زیرزمینی، راندمان و بهره وری پایین آب و آبیاری بدون مدیریت، منجر به افت شدید سفره‌های آب زیرزمینی و تشدید بحران کم آبی شده است و برای افزایش بهره‌وری در تولید، یکپارچه سازی اراضی کشاورزی یک ضرورت است.

وی اضافه کرد: یکپارچه سازی اراضی کشاورزی راندمان تولید را تا چند برابر افزایش می‌دهد و همین امر می‌تواند امیدواری کشاورزان را به دنبال داشته باشد.

ابراهیمی به ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کشاورزی مدرن و یکپارچگی سازی اراضی در استان اشاره کرد و گفت: افزایش آگاهی کشاورزان در مورد نتایج اقتصادی و انتقال اطلاعات از تجارب موفق در یکپارچگی سازی اراضی باید مورد توجه قرار گیرد و کشاورزان بدانند با یکپارچه سازی هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت و سم‌پاشی و آبیاری کاهش می‌یابد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها