یک اپلیکیشن سکته مغزی را ردیابی می کند

  • 03 آبان 1399 - 11:52

محققان اپلیکیشنی توسعه داده اند که با کمک هوش مصنوعی نشانه های سکته را در بیمار ردیابی و در چند دقیقه نتایج را نشان می دهد.

به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از نیواطلس، به تازگی یک اپلیکیشن  آزمایشی موبایل ابداع شده که می تواند سکته مغزی را در افراد ردیابی کند.

 هم اکنون اگر بیماری پس از سکته به اورژانس بیمارستان مراجعه کند، از او سی تی اسکن گرفته می شود یا متخصص اعصاب باید آزمایش هایی انجام دهد.

درهمین راستا محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و بیمارستان هیوستون متودیست برای سرعت بخشیدن به این فرایند و اجتناب از اسکن های بی مورد، یک اپ جدید ساخته ند.

آنها برای توسعه اپلیکیشن یک مخزن اطلاعاتی ساختند. جهت ایجاد این مخزن از بیش از ۸۰ بیمار با نشانه های سکته مغزی خواستند تست های گفتاری انجام دهند. همزمان با یک آیفون از آنها فیلمبرداری شد. این مخزن برای آموزش سیستم هوش مصنوعی به کار رفت تا ناهنجاری در گفتار و حرکات ماهیچه های صورت را ردیابی کند. این موارد نشانگرهای مخصوص افرادی هستند که سکته مغزی را پشت سر گذاشته اند.

آزمایش ها نشان داد این اپ با دقت ۷۹ درصد قربانیان سکته مغزی را شناسایی می کند.

با ارتقای این اپ می توان دقت آن را نیز افزایش داد. جالب آنکه این اپ می تواند نتایج فرایند ردیابی را طی چند دقیقه نشان دهد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0