تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

یک بالگرد متعلق به ارتش افغانستان سقوط کرد/ ادعای متفاوت طالبان

  • 21 آبان 1399 - 17:17

درحالیکه وزارت دفاع افغانستان امروز سقوط یک فروند بالگرد متعلق به نیروی هوائی ارتش این کشور در ولایت ننگرهار را تأئید کرده است، طالبان روایت متفاوتی را درباره این سانحه مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع افغانستان امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: یک فروند بالگرد نظامی از نوع «MI-۱۷» متعلق به نیروهای هوایی ارتش افغانستان به دلیل نقص فنی در شهرستان حصارک واقع در ولایت ننگرهار در شرق این کشور سقوط کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع افغانستان در این خصوص آمده است که ۲ سرنشین این بالگرد نظامی از جمله ۱ سرباز در این سانحه جان خود را از دست داده و ۲ تَن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان در این خصوص افزود که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

این در حالیست که خبرگزاری افق امروز چهارشنبه درباره این خبر اعلام کرد: سخنگوی طالبان در توییتی مدعی شد که جنگجویان این گروه در منطقه بوستان‌خیل شهرستان حصارک در ولایت ننگرهار به سوی ۲ بالگرد که نیروهای کماندو ارتش افغانستان را برای اجرای عملیات انتقال می‌دادند، آتش گشوده است.

درحالیکه گروه طالبان ادعا کرد که بر اثر این حمله هر ۲ بالگرد سقوط کرده و در نتیجه «۲۱ کماندو کشته و تعدادی زخمی شدند»، وزارت دفاع افغانستان تنها سقوط یک بالگرد را مورد تأئید قرار داده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها