تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

یک بام و دوهوای اجرای طرح تعطیلی اصناف در ورامین

  • 15 آبان 1399 - 20:19

ورامین- طرح تعطیلی اصناف در ورامین در حالی اجرایی شده است که همچنان شاهد باز بودن برخی از اصناف و مراکز تجاری این شهرستان هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ۷۵۰ کسبه در ردیف‌های دو، سه و چهار فعالیت می‌کنند، که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از صبح پنجشنبه تعطیل شده‌اند.

اما بررسی‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد، که این طرح در برخی از مراکز، صنوف و پاساژها اجرایی نشده است.

ورامین یکی از دو شهر دارای وضعیت قرمز کرونا در استان تهران است، که بسیاری از رسانه‌ها و منتقدان به آنچه «پنهان کاری‌های رسانه‌ای در زمینه اطلاع رسانی» می‌دانند، فرمانداری این شهرستان را به عدم اطلاع رسانی دقیق و شفاف در خصوص کرونا متهم می‌کنند.

در این بین البته اصناف ورامینی از تعطیلی‌های کرونایی گلایه مند بوده و عضو هیأت مدیره یکی از پاساژهای این شهرستان به خبرنگار مهر گفت: توان مالی ما بسیار محدود است و در حال رایزنی برای باز کردن مغازه‌ها هستیم.

وی افزود: مغازه‌های پاساژ کرایه‌های زیادی پرداخت می‌کنند، چک هم برای کالاها و اجناسی که در مغازه دارند، به فروشندگان داده‌اند و در این شرایط تعطیلی‌ها، آن هم وقتی که اغلب کسبه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، توجیه پذیر نیست.

این در حالی است، که سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتلاء ۸ هزار و ۷۷۲ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده و گفته است: ۲ هزار و ۷۸۹ نفر از آنها بستری شدند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۵۴ هزار و ۹۳۶ نفر رسید و متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۶ هزار و ۹۸۵ نفر رسید.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها