• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

یک بام و دو هوای شائبه‌برانگیز ستاد کرونا/ کتابخانه‌ها تعطیل هستند یا نه؟

  • 06 آبان 1399 - 13:02


در پی ابلاغیه‌های ستاد ملی کرونا و محدودیت‌های اعمال شده برای 43 شهرستان و تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ ، اما هنوز تکلیف تهران در برخی مشاغل آن به جز دماوند و ورامین مشخص نیست.


به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در پی ابلاغیه‌های ستاد کرونا و محدودیت‌های اعمال شده برای ۴۳ شهرستان در گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ و تعطیلی آنها اما هنوز تکلیف تهران در برخی مشاغل آن به جز دماوند و ورامین مشخص نیست.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه مشاغل گروه دو، سه و چهار در تهران فقط در شهرستان‌های دماوند و ورامین تعطیل شده‌اند با این حساب طبق همین مصوبه برخی مراکز فرهنگی از جمله کتابخانه‌ها تعطیل نخواهند بود!

اما در راستای نحوه فعالیت کتابخانه‌ها ظاهرا استانداری تهران نیز تصمیم‌گیرنده بوده از این رو با «مهدی رمضانی» معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت‌وگویی صورت گرفت تا جزئیات فعالیت کتابخانه‌ها مشخص شود چرا که طبق اطلاعیه جدید این بخش تعطیل اعلام نشده است!

* گنجاندن نام کتابخانه‌ها در سرفصل مشاغل فرهنگی و تصمیم‌گیری درباره آن

مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در گفت‌وگو با فارس درباره نحوه فعالیت کتابخانه‌ها با توجه به ابلاغیه جدید ستاد کرونا که تنها در استان تهران شهرستان‌های ورامین و دماوند را شامل می‌شود و اینکه آیا ابلاغیه این ستاد در دستور کار قرار می‌گیرد یا تصمیم استانداری تهران گفت: باید توضیحی در این باره ارائه شود و آن اینکه از ابتدای شکل‌گیری کرونا ما نیز مثل سایر دستگاه‌ها پیگیر نحوه فعالیت کتابخانه‌های عمومی بودیم ولی متأسفانه در ابلاغیه‌های اولیه نام کتابخانه‌های عمومی در کنار مشاغل فرهنگی، مطرح نشد اما در هنگام اعلام بازگشایی مکان‌های فرهنگی آقای رئیس‌جمهور نام کتابخانه‌های عمومی را نیز اعلام کردند از آن پس نام کتابخانه‌ها هم به سرفصل مشاغل فرهنگی اضافه شد.

* در انتظار پاسخ استانداری

وی متذکر شد: در حال حاضر چه در تهران و سایر استان‌ها ما موضوع را به ستادهای استانی واگذار کرده‌ایم، مشخصاً‌ در تهران باید توضیح دهم که منتظر پاسخ استاندار تهران به استعلامی که روز گذشته ارسال کرده‌ایم هستیم.

* در کتابخانه‌ها فعلاً خدمت‌رسانی نداریم

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت:‌ بدیهی است فعلاً خدمت‌رسانی در کتابخانه‌های تهران شروع نشده است، اما نحوه خدمت‌رسانی در سراسر کشور با توجه به شرایط شیوع کرونا متفاوت است مثلاً الان استانی را داریم که کتابخانه‌هایش باز هستند ولی باز هم شرایط شهر به شهر متفاوت است و ممکن است در استانی دیگر با توجه به افزونی شیوع اجازه فعالیت به کتابخانه‌ها ندهند. بنابر این شرایط در هر جا متفاوت است ولی در تهران منتظر پاسخ هستیم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.