تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

یک نویسنده مکزیکی به بازار نشر ایران معرفی می‌شود

  • 22 آبان 1399 - 11:30

با چاپ ترجمه کتاب «سوروسات در سوراخ موش» نوشته خوآن پابلو ویالوبوس این‌نویسنده جوان مکزیکی به کتابخوانان ایرانی معرفی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ترجمه داستان بلند «سوروسات در سوراخ موش» نوشته خوآن پابلو ویالوبوس نویسنده مکزیکی به‌زودی توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

نسخه اصلی این‌کتاب سال ۲۰۱۱ در مکزیک چاپ شد و به‌سرعت به انگلیسی ترجمه شد. به‌این‌ترتیب با شناخته‌شدن کتاب و نویسنده‌اش در جهان، «سوروسات در سوراخ موش» در فهرست عناوین بهترین کتاب اول گاردین جا گرفت.

ترجمه فارسی این‌کتاب بناست به قلم محمدرضا فرزاد در قالب دومین کتاب مجموعه «برج بابل» چاپ شود که نشر چشمه داستان‌های بلند یا رمان‌های کوتاه ادبیات جهان را در آن چاپ می‌کند. دست‌اندرکاران چاپ این‌مجموعه، اقلیم جغرافیایی نویسندگان را مد نظر دارند.

«سوروسات در سوراخ موش» اولین رمان خوآن پابلو ویالوبوس محسوب می‌شود و یک اثر طنزگونه است. این‌نویسنده متولد سال ۱۹۷۳ در شهر گوادالاخالا در غرب مکزیک است. او مدتی را در اسپانیا و سپس در برزیل زندگی کرد و سپس در سال ۲۰۱۴ به شهر بارسلونا برگشت. او در رشته‌های بازاریابی و ادبیات اسپانیایی تحصیل کرده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها