۱٫۸ میلیون انگلیسی طولانی‌مدت دچار کووید ۱۹ شده‌اند/ از هر ۵ بازمانده یک نفر به نوعی از بین رفته است

  • 03 مرداد 1400 - 10:42


طبق یافته‌های یک نظرسنجی، بیش از ۱.۸ میلیون انگلیسی طولانی مدت به کووید ۱۹ مبتلا شده‌ و در اثر عوارض آن متحمل رنج‌هایی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، طبق یافته‌های یک نظرسنجی، بیش از ۱.۸ میلیون انگلیسی طولانی مدت به کووید ۱۹ مبتلا شده‌ و در اثر عوارض آن متحمل رنج‌هایی شده‌اند.

اداره آمار ملی انگلیس در این نظرسنجی از ۳۹ هزار نفر پرسش و پاسخ کرد و دریافت، ۶.۲ درصد افرادی که در این نظرسنجی مشارکت داشته‌اند، دچار کووید طولانی‌مدت شده‌اند.

دانشمندان هنوز آمار دقیقی از شمار مبتلایان به بیماری همه‌گیر در انگلیس ندارند؛ ۱ میلیون  و ۳۶۰ هزار نفر دیگر ادعا کرده‌اند که ممکن است دچار این شرایط شده باشند که می‌تواند باعث خستگی، تنگی نفس و مشکل در تمرکز شود.

بررسی محققان همچنین تخمین زده است، افرادی که طولانی مدت دچار کووید ۱۹ بوده‌اند، تقریباً دو برابر بیشتر از افرادی که هرگز به این ویروس مبتلا نشده‌اند دچار افسردگی می‌شوند.

سیاستمداران هشدار دادند که نتایج نشان می‌دهد سایه کووید طولانی‌مدت از ترس ابتلا به آن که در سراسر کشور گسترش یافته بدتر است.

دانشمندان مطمئن نیستند که دقیقاً چه تعداد از افراد از بیماری کووید طولانی رنج می‌برند، اما تصور می‌شود از هر پنج بازمانده یک نفر به نوعی از بین رفته است. در حال حاضر هیچ تعریف پزشکی برای این بیماری یا روش درمانی آن وجود ندارد.

براساس بررسی‌های صورت گرفته زنان بیش از مردان و بزرگسالان سی  چهل ساله بیش از دیگر گروه‌های سنی دچار کووید طولانی مدت شده‌اند.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0