• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

۱۰۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های کرمان بستری هستند

  • 05 آبان 1399 - 11:21

کرمان – استاندار کرمان در خصوص روند رو به رشد آمار کرونا در کرمان هشدار داد و گفت: در حال حاضر نزدیک به هزار نفر به دلیل این بیماری در بیمارستان های استان مبتلا هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی صبح دوشنبه در شورای اداری استان به نقش و نحوه انتخاب و انتصاب مدیران اشاره کرد و بیان داشت: مدیر در همه سازمان‌ها نقش مهمی دارد و می‌تواند راندمان مجموعه خود را بالا ببرد مخصوصاً در شرایطی که سیستم، سیستمی کامل نیست نقش مدیر پررنگ‌تر خواهد بود.

وی افزود: در سیستم اداری ما بسیاری از دستورالعمل‌هایی تعریف نشده و مدیر باید برای آن‌ها تصمیم‌گیری کند و نقش مدیر بسیار مهم است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مدیر باید متخصص، متدین و فردی متعهد باشد، تصریح کرد: پیدا کردن افرادی که شرایط مطلوب را داشته باشند آسان نیست و این مختص به این زمانه نیست بلکه در زمان امام علی (ع) هم این مشکل وجود داشته است.

وی ادامه داد: مدیرانی که هم متعهد و هم متخصص باشند به سادگی یافت نمی‌شوند و حتی مدیرانی بودند که وقتی با آنها برخورد می‌شود ناراحت می‌شود.

بهترین راهکار برای انتصاب مدیران تبعیت از قانون است

استاندار کرمان یادآور شد: انتخاب و انتصاب مدیر بسیار مشکل است زیرا افراد بسیاری می‌خواهند در نصب و انتخاب‌ها دخالت کنند که اینجا قانون راه حل را نشان داده است و باید در چارچوب قوانین نصب و انتصاب‌ها انجام شود بنابراین بهترین راه حل تبعیت از قوانین است.

فدایی گفت: در انتخاب مدیر موضع‌گیری خود افراد هم خیلی مهم است؛ یعنی امکان دارد فردی تخصص و توانمندی مدیریت را داشته باشد ولی بر گرفتن پست مدیریت اصرار می‌کند که مشکل‌ساز و شک برانگیز خواهد بود؛ ضمن اینکه اگر فردی عهده‌دار مدیریت در جایی بود و احساس می‌کند سیستم او را قبول ندارد ادامه مسئولیتش ممکن است خلاف شرع باشد که باید رعایت این مسائل مدنظر قرار گیرد زیرا در کارایی سیستم اداری تأثیرگذار است.

استاندار کرمان در بخشی از سخنان خود به بحث کرونا و وضعیت استان کرمان اشاره کرد و ابراز داشت: در پیک جدید متأسفانه آمار رو به بالا است و در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰۰ نفر در بیمارستان‌ها به علت ابتلاء به کووید ۱۹ بستری هستند و تعداد افرادی که در آی‌سی‌یو بستری هستند نیز بیشتر شده که ناچار شدیم یکسری محدودیت‌ها را اعمال کنیم.

وی گفت: یکی از مسائل مهم در کنترل این بیماری رعایت مسائل بهداشتی است زیرا امکانات ما محدود است و کادر درمانی نیز خسته شده‌اند لذا تلاش کردیم تا با اعمال برخی محدودیت‌ها به کادر درمانی کمک کنیم.

فدایی در خصوص فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهانت به مسئولان کشور یادآور شد: رهبر انقلاب فرمودند هتک حرمت حرام است، انتقاد با هتک حرمت فرق می‌کند اما وقتی با توهین همراه می‌شود اثرات منفی به همراه دارد و باعث ایجاد جبهه گیری است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.