شهرستان ها

۱۰ کارگاه صنایع‌دستی در ایلام افتتاح می شود

ایلام-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از افتتاح ۱۰ کارگاه صنایع‌دستی در ایام الله دهه فجر در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ۱۰ کارگاه در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در استان افتتاح می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: از این تعداد ۲ کارگاه در شهرستان دره شهر، ۲ کارگاه در شهرستان آبدانان، ۴ کارگاه در شهرستان ایلام، یک کارگاه در شهرستان چوار و همچنین یک کارگاه در شهرستان دهلران افتتاح می‌شوند.

شنبه زاده تصریح کرد: تولید دستی و سنتی با کاربری امروزی و طراحی مناسب از ضروریات اصلی جذب بازارهای جهانی و موفقیت در تجاری‌سازی صنایع‌دستی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام عنوان کرد: صنایع‌دستی با روح و روان انسان ارتباط دارد، به همین دلیل گرایش فطری به سمت این هنر اصیل همواره وجود دارد، اما باید در زمینه کاربردی کردن آن مطابق با سلیقه و نیاز زندگی امروزی تلاش کرد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان صنایع‌دستی تنها وظیفه تولید را بر عهده دارند و نباید دغدغه طراحی، فروش و بازاریابی را داشته باشند، گفت: به این منظور نیازمند ورود بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف صنایع‌دستی هستیم.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا