تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

۱۲۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده زلزله قطور خوی بازسازی شد

  • 11 آبان 1399 - 8:12

ارومیه – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: تاکنون یک هزار و ۲۰۰ واحد خسارت دیده از زلزله در مناطق روستایی بخش قطور خوی، بازسازی و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود بدلی، شنبه شب در جلسه بررسی روند بازسازی مناطق زلزله زده قطور خوی اظهارکرد: بازسازی روستاهای آسیب دیده از زلزله اسفند سال ۹۸ در بخش قطور خوی از ۷۲ درصد پیشرفت برخوردار است.

وی افزود: از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد خسارت دیده در روستاهای این بخش تاکنون فونداسیون ۳ هزار و ۲۰۰ واحد با پرداخت تسهیلات به پایان رسیده است و ۲ هزار و ۱۰۰ واحد در مرحله پوشش سقف است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر عملیات ساخت و بازسازی یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی روستایی نیز پایان یافته و به بهره برداری رسیده است.

بدلی از تأسیس یک واحد تولید شن و ماسه در این منطقه به دنبال افزایش قیمت مصالح در بازار خبر داد و گفت: این واحد تاکنون ۸۰ درصد مصالح و تیرچه مورد نیاز واحدهای مسکونی روستاهای خسارت دیده را با قیمت مناسب تأمین کرده است.

فرماندار خوی نیز با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و ضرورت تکمیل واحدهای خسارت دیده منطقه گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد واحدهای کاملاً تخریب شده در روستای منطقه بازسازی شده و ۱۰ درصد دیگر تا پایان آبان ماه تکمیل می‌شود.

وی از پایان عملیات تعمیر یک هزار و ۶۳۰ واحد خسارت دیده منطقه خبر داد و افزود: تاکنون از ۵۱۳ میلیارد تومان تسهیلات اعطایی برای بازسازی مناطق زلزله زده قطور ۵۰ درصد جذب و در اختیار روستاییان قرار گرفته است.

فرماندار خوی خاطرنشان کرد: همچنین تاکنون ۴۱ میلیارد تومان هم حق بیمه به واحدهای خسارت دیده پرداخت شده است.

زلزله ۵.۷ و ۵.۹ ریشتری ۴ اسفند سال ۹۸ در بخش قطور خوی به ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ۲۸ روستا و شهر قطور خوی ۲۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها