• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

۱۲۰ میلیارد ریال بدهی شهرداری های اردبیل به پرسنل

  • 01 آبان 1399 - 11:10

اردبیل – معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: شهرداری ها به خاطر مشکلات مالی توانایی پرداخت به موقع حقوق کارگران و پرسنل را ندارد و تا کنون ۱۲۰ میلیارد ریال به پرسنل خود بدهی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد قلندری صبح پنجشنبه در همایش شهرداران استان اردبیل با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، با بیان اینکه ۱۲۰ میلیارد ریال از حقوق کارگران و پرسنل شهرداری‌های اردبیل به خاطر مشکلات مالی معوق شده است اظهار کرد: در شرایط فعلی نیاز است تا از شهرداری‌ها حمایت شود تا مشکل پرداخت حقوق پرسنل و کارگران بیش از این به تأخیر نیافتد.

وی به بودجه‌های مصوب شهرداری‌های استان اردبیل در سال‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ بودجه مصوب شهرداری‌های استان اردبیل ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بود که ۶۲ درصد آن محقق شد و ۹۸۰ میلیارد ریال هم از سوی سازمان شهرداری‌ها و خزانه از شهرداری‌ها حمایت شده است.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: بودجه سال ۹۸ با کاهش نسبی نسبت به سال ۹۷ مبلغ ۶ هزار و ۶۰ میلیارد ریال بود که پنج هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال آن معادل ۸۲ درصد محقق و هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هم از سوی سازمان همیاری شهرداری‌ها و خزانه به شهرداری‌ها پرداخت شد.

قلندری از تصویب ۸ هزار و ۲۰ میلیارد ریال بودجه سال ۹۹ تاکنون در شهرداری‌های استان خبر داد و افزود: از این میزان بودجه مصوب تاکنون ۳۲ درصد معادل ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال محقق شده و ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت هم به شهرداری‌ها اختصاص داده شده است.

وی به مشکلات شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها در بخش‌ها مختلف از جمله حمل و نقل عمومی، آتشنشانی، فضای سبز نیازمند حمایت مالی از سوی دولت هستند که انتظار می‌رود بر حسب حساسیت امور اجرایی شهرداری‌ها و رابطه مستقیم آنها با رضایت شهروندان این حمایت محقق شود.

معاون عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه حمایت دولت از شهرداری‌ها ضروری است گفت: در بحث فضای سبز، حمل و نقل عمومی و آتش‌نشانی شهرداری‌های استان نیازمند تأمین امکانات مالی هستند که تلاش می‌شود با تأمین اعتبارات لازم مشکلات موجود در شهرداری‌ها برطرف شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.