۱۳۱ میلیارد ریال خسارت سیل به شهرستان خانمیرزا

  • 03 مرداد 1400 - 10:53

شهرکرد- خسارت سیل هفته گذشته در شهرستان خانمیرزا در چهارمحال و بختیاری ۱۳۱ میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال برآورد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرماندار خانمیرزا گفت: این میزان خسارت به بخش‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهاد کشاورزی، منابع‌طبیعی و آبخیزداری و امور عشایر وارد شده است که از این میزان خسارت ۱۸ میلیارد ریال به بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اختصاص دارد.

یوسف مرادی، مجموع خسارت‌ها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ناشی از جاری شدن سیل در شهرستان خانمیرزا را ۴۱ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از این مبلغ ۲۱ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال مربوط به مسکن شهری و روستایی و ۲۰ میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال مختص معابر و بناهای روستایی است.

وی خسارت حوزه جهاد کشاورزی شهرستان خانمیرزا در این سیل را ۴۵ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: از این مبلغ ۳۱ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال به بخش زراعی و باغی، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به دام و طیور و ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به ماشین‌آلات، ادوات و ساختمان‌های کشاورزی اختصاص دارد.

فرماندار خانمیرزا خاطرنشان کرد: در سیل اخیر ۱۰ میلیارد ریال خسارت به ساختمان‌ها و زیرساخت‌های آبخیزداری زیرمجموعه منابع‌طبیعی و آبخیزداری و همچنین ۱۶ میلیارد ریال خسارت به بخش امور عشایر شهرستان خانمیرزا وارد شد که از این میزان ۱۳ میلیارد ریال مختص راه‌های عشایری و سه میلیارد ریال مربوط به بخش دام و عشایری است.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0