شهرستان ها

۱۴ نفر به دلیل ابتلای کرونا در میامی بستری شدند

میامی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بستری ۱۴ مورد ابتلاء به کرونا در میامی طی شبانه‌روز گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد نتیجه آزمایش هشت مورد قطعی مثبت گزارش‌شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن ظهر شنبه در نشست اضطراری ویژه کرونا با فرماندار و مسئولان میامی ضمن بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۱۴ نفر به دلیل ابتلای کرونا در میامی بستری شدند، ابراز داشت: از این تعداد نتیجه آزمایش هشت مورد قطعی مثبت گزارش‌شده و منتظر نتیجه آزمایش شش مورد دیگر هستیم.

وی ضمن بیان اینکه شاهرود جزو ۳۴ شهرستان بحرانی اعلام شده است، افزود: هم‌اکنون برای شاهرود به ۱۷۶ مورد بستری رسیدیم و این در حالی است که از مثبت روزانه ۱۰ مورد ۵۰ مورد در روز افزایش‌یافته است با توجه به اینکه جمعیت این دو شهرستان شاهرود و میامی کاملاً در تعامل هستند، باید خیلی مراقب بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه هر چه قدر در یک منطقه موارد رعایت شود اما شاخص‌های عملکردی متأثر از عملکرد سایر مناطق نیز است، ابراز داشت: ما جمعیت بسته نداریم در جغرافیای وسیع با ارتباطات گسترده باهم زندگی می‌کنیم زمانی موج قرمز همه جا را فرا می‌گیرد هیچ کجا نمی‌توان مصون بود.

چمن بابیان اینکه سرعت افزایش بیماری را در دو هفته قبل شاهد بودیم و باید سختگیرانه تر عمل شود، تصریح کرد: روستاهای میامی پراکنده هستند و نمی‌توان گفت جایی پاک است و احتمال اینکه فراگیر و آمار افزایش یابد زیاد است لذا معتقدیم حداقل برای سه هفته محدودیت‌ها باید تشدید شود.

وی ضمن بیان اینکه منطقه سفیدی وجود ندارد و رنگ‌بندی‌ها نباید باعث غفلت و سهل‌انگاری شود، افزود: در وضعیت ناگواری به سر می‌بریم وضعیت بحرانی است لذا نباید به رنگ‌ها بسنده کرد و معتقدیم تا جایی می‌توانیم رعایت موارد بهداشتی و محدودیت‌ها باید افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه ۷۲ درصد مردم جمعیت تحت پوشش از ماسک در مجامع عمومی استفاده می‌کنند، اضافه کرد: استفاده همه‌گیر از ماسک باید تبدیل به فرهنگ شود به شدت نگران وضعیت فزاینده کرونا در این دو شهرستان هستیم لذا هر گونه تجمع و مراسم حتماً باید لغو شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا