تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

۱۵ تن سبوس دامی قاچاق در تویسرکان کشف شد

  • 21 آبان 1399 - 11:25

همدان – کشف ۱۵ تن سبوس دامی قاچاق در تویسرکان، اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در اسدآباد، کشف کالای احتکار شده در ملایر و کشف دام قاچاق در شهرستان بهار برخی عناوین اخبار انتظامی همدان است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان از کشف ۱۵ تن و ۱۴۰ کیلوگرم سبوس دامی قاچاق و خارج از شبکه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد معصومی گفت: مأموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان تویسرکان در ایست و بازرسی محور تویسرکان-کنگاور، به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این کامیون ۳۷۸ کیسه ۴۰ کیلویی سبوس به وزن ۱۵ تن و ۱۴۰ کیلوگرم که به صورت عرضه خارج از شبکه به مقصد تهران در حال انتقال بود، کشف و یک متهم نیز در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله را ۳۵۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: اموال مکشوفه تحویل اداره صنعت، معدن و تجارت شد.

اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در اسدآباد

فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد از دستگیری ۳۹ متهم در نتیجه اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی طی ۳ روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ افشین یاری گفت: در پی استمرار اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی پلیس، به ویژه منطقه‌ای که با هدف ناامن کردن محلات جرم خیز، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقا احساس امنیت در بین شهروندان انجام می‌شود، یگان‌های انتظامی شهرستان اسدآباد با بهره گیری از توان و امکانات موجود به اجرای طرح‌های مربوطه پرداختند.

وی افزود: در اجرای این طرح علاوه بر کشف مقداری انواع مواد مخدر، ۱۴ معتاد و خرده فروش مواد مخدر، ۸ نفر جلبی، ۳ سارق و ۱۴ نفر به دلیل ارتکاب سایر جرایم دستگیر و ۳ فقره انواع سرقت کشف شد.

سرهنگ یاری در این مدت از اجرای طرح ارتقا انضباط اجتماعی نیز خبر داد و گفت: در نتیجه اجرای این طرح، ۱۶ دستگاه وسائط نقلیه مزاحم و متخلف توقیف و روانه پارکینگ شدند.

کشف کالای احتکار شده در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از کشف مواد غذایی و بهداشتی احتکار شده در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد باقر سلگی گفت: مأموران مبارزه با جرایم اقتصادی شهرستان ملایر با انجام کار اطلاعاتی از احتکار مواد غذایی و بهداشتی در این شهرستان مطلع شدند.

وی افزود: مأموران انتظامی به همراه نماینده تعزیرات حکومتی در بازرسی از این انبار یک هزار و ۳۵۲ کیلوگرم روغن، دو هزار و ۴۰۰ عدد پودر لباسشویی و ۷۴۳ کیلوگرم انواع چای که ارزش آنها برابر نظر کارشناسان، ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده را کشف کردند.

فرمانده انتظامی انتظامی شهرستان ملایر با اشاره به اینکه یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد، گفت: برخورد قانونی با افرادی که اقلام و مایحتاج ضروری مردم را احتکار می‌کنند در دستور کار مأموران مبارزه با جرایم اقتصادی قرار دارد.

دستگیری ۳ سارق در فامنین

فرمانده انتظامی شهرستان فامنین از دستگیری ۳ سارق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی حسن حیدری گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در حوزه شهرستان فامنین، بررسی موضوع در دستور کار مأموران کلانتری قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات اطلاعاتی و انجام تحقیقات میدانی، یک سارق سابقه دار در این خصوص شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد که پس از انتقال به کلانتری در بازجویی‌های اولیه و در مواجهه با اسناد و مدارک، به سرقت از مغازه اعتراف کرد.

وی در ادامه گفت: در مأموریتی دیگر با بکارگیری شگردهای پلیسی دو سارق که قصد سرقت از مغازه را داشتند قبل از هرگونه اقدام توسط مأموران انتظامی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان فامنین با اشاره به اینکه هر سه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، به شهروندان توصیه کردبه هشدارهای پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت توجه داشته باشند و با بکارگیری دوربین‌های مدار بسته در محل کسب و منزل، امکان سرقت را از سارقان سلب کنند.

کشف دام قاچاق در شهرستان بهار

فرمانده انتظامی شهرستان بهار از کشف ۸ رأس گاو قاچاق و فاقد مجوز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بزرگعلی نوری گفت: مأموران انتظامی شهرستان بهار با کنترل و پایش محورهای مواصلاتی با هدف برخورد با کالای قاچاق، ۳ دستگاه خودرو وانت نیسان را برای بررسی متوقف کردند.

وی بیان داشت: در بازرسی از این خودروها ۸ رأس گاو قاچاق و فاقد مجوز کشف و ۳ متهم در این خصوص با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار گفت: کارشناسان ارزش دام‌های کشف شده را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

دستگیری ۵ سارق در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری ۵ سارق و کشف ۱۲ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد باقر سلگی گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت در شهرستان ملایر با انجام ۷۲ ساعت کار اطلاعاتی دقیق، مأموران یگان‌های انتظامی شهرستان نسبت به شناسایی مخفیگاه آنان اقدام کردند.

وی افزود: با شناسایی محل‌های حضور مجرمان و با هماهنگی دستگاه قضائی، مأموران کلانتری ۱۱ یک سارق سیم برق تحت تعقیب را با ۷ فقره اعتراف به سرقت، مأموران کلانتری ۱۲ سارق طلاجات یکی از شهروندان، مأموران کلانتری ۱۳ سارق لوازم و قطعات داخل خودرو و مأموران پلیس آگاهی، ۲ سارق منزل و اماکن خصوصی را با کشف ۳ فقره سرقت دستگیر کردند.

سرهنگ سلگی در ادامه با اشاره اینکه اموال مسروقه با سیر مراحل قانونی در حال تحویل به مالباختگان است، افزود: هر ۵ متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها