شهرستان ها

۱۵ میلیارد تومان زکات در استان سمنان جمع‌آوری شد

سمنان- قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه در شش ماه ابتدای سال جاری ۱۵ میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شد، گفت: ۱۰۸ درصد تعهدات این نهاد در بخش زکات محقق شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قوسی صبح شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران به میزبانی کمیته امداد سمنان ضمن بیان اینکه تعهد این نهاد برای جمع‌آوری زکات در شش ماه ابتدای سال جاری ۱۴ میلیارد و ۴۹۵ میلیون تومان بود، اظهار داشت: این در حالی است که در این مدت ۱۵ میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان جمع‌آوری‌شده است.

وی بابیان اینکه ۱۰۸ درصد از تعهدات کمیته امداد استان سمنان در بخش جمع‌آوری زکات محقق شده است، تصریح کرد: میزان پرداخت زکات در استان ۵۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

سمنان، گرمسار و میامی شهرستان‌های پیشتاز در جمع‌آوری زکات

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه این نهاد متعهد است تا پایان سال ۲۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی جمع‌آوری کند، یادآور شد: سه میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان زکات در شهرستان سمنان جمع‌آوری‌شده است.

قوسی با تأکید بر اینکه سهم گرمسار از زکات جمع‌آوری‌شده دو میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان است، بیان کرد: دو میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان زکات نیز در شهرستان میامی جمع‌آوری‌شده است که این سه شهرستان در بخش جمع‌آوری زکات پیشتاز بودند.

وی اضافه کرد: به ترتیب شهرستان‌های میامی با ۱۸۷ درصد، سمنان با ۱۶۶ درصد و بسطام با ۱۴۹ درصد در تعهد زکات پیشتاز شدند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در دو سرفصل کمک به فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود، ابراز کرد: زکات جمع‌آوری‌شده باید در همان منطقه هزینه شود و هیچ‌گونه حق جابه‌جایی مبالغ جمع‌آوری‌شده زکات از منطقه‌ای به منطقه دیگر وجود ندارد، مگر اینکه فرد نیازمند در آن منطقه برای بهره‌گیری از زکات وجود نداشته باشد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا