شهرستان ها

۱۶ درصد شهروندان گلستانی از طرح فاضلاب بهره‌مند هستند

آزادشهر- نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها ۱۶ درصد از شهروندان گلستانی از طرح فاضلاب بهره‌من هستند در شرایطی که میانگین برخورداری در کشور ۵۲ درصد است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی کوهساری عصر پنج شنبه در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های پویش هر هفته الف ب ایران، هفته بیست و پنجم استان گلستان اظهار کرد: در حال حاضر تنها ۱۶ درصد شهروندان گلستانی از طرح فاضلاب بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه میانگین بهره‌مندی شهروندان کشور از طرح فاضلاب ۵۲ درصد است، افزود: پائین بودن سرانه گلستان در این حوزه نشان می‌دهد طرح فاضلاب و تصفیه خانه در استان نادیده گرفته شده است.

وی به تخصیص وم اعتبار برای آبرسانی به روستاهای استان هم انتقاد کرد و ادامه داد: از ۱۰۰ میایون یورو اعتبارات سال ۹۸ در این بخش تنها ۷۵ میلیارد تومان اختصاص یافته که اعتبار ناچیزی است.

کوهساری با تاکید بر اینکه برای آبرسانی به روستاهای گلستان باید اعتبارات ملی و صندوق توسعه ملی اختصاص یابد، تصریح کرد: ۱۰۰ تک روستا در استان وجود دارد و بسیاری از روستاها نیازمند مجتمع آبرسانی هستند و انتظار داریم برای حل مشکلات، اعتبار ویژه‌ای به استان اختصاص یابد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا