تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

۲۰۰ فرصت شغلی توسط بسیج سازندگی کاشان ایجاد شد

  • 17 اردیبهشت 1400 - 17:52

کاشان – فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان از اشتغال ۲۰۰ نفر در سال ۹۹ در کارگاه های ایجاد شده توسط بسیج سازندگی کاشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ کریم اکبری پیش از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در ایجاد اشتغال پایدار برای خانواده‌ها اظهار داشت: بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج کاشان بر این مبنا تمام تلاش خود را برای محرومیت زدایی و تقویت بنیان اقتصادی خانواده‌های نیازمند و بدون سرپرست به کار برده است.

وی با بیان اینکه توسط بسیج سازندگی کاشان در سال گذشته ۱۵ کارگاه تولیدی ایجاد شد، در این کارگاه‌ها برای ۲۰۰ نفر اعم از زنان سرپرست خانوار، زنان خانه دار اشتغال ایجاد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مؤلفه‌های محرومیت زدایی استفاده از گروه‌های جهادی و خدمت محور است، تصریح کرد: در شهرستان کاشان ۲۰۰ گروه فعال جهادی وجود دارد که در طول سال این گروه‌ها در نقاط مختلف محروم شهرستان کاشان و حتی ایران در بازه‌های زمانی گوناگون به خدمت برای مردم مشغولند.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی کاشان در سال گذشته ۷۴ اردوی جهادی برگزار کردند، خاطرنشان کرد: در قالب برگزاری این اردوها ۷۴ منزل، و مسجد و مدرسه ساخته و یا بازسازی شد.

سرهنگ اکبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت مقوله تولید و تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر آن بیان داشت: به این منظور ۷۰ صندوق تأمین اشتغال در کاشان ایجاد شده است که وظیفه این صندوق‌ها تسهیل در امور اشتغال و تولید برای مردم است.

راه‌اندازی ۶۵ نیروگاه خورشیدی در کاشان

وی با بیان اینکه با استفاده از خدمات ارائه شده توسط این صندوق‌ها تاکنون ۶۵ نیروگاه کوچک خورشیدی در کاشان ایجاد شده است، افزود: برای تأسیس این نیروگاه‌ها تاکنون ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: یکی دیگر از اقدامات شایسته بسیج سازندگی فعالیت در حوزه کشاورزی بود که بر این مبنا در سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ نهال برای تقویت حوزه کشاورزی به صورت رایگان در بین کشاورزان توزیع شد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها