۲۵۱۴ واحد مسکن مهر در ۱۳ شهر استان خوزستان واگذار شد

  • 01 آبان 1399 - 14:51

اهواز- استاندار خوزستان گفت: دو هزار و ۵۱۴ واحد مسکن مهر در ۱۳ شهرستان استان به بهره‌برداری رسید و واگذار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه آئین افتتاح و واگذاری گروهی زمین و همچنین آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز دو هزار و ۵۱۴ واحد مسکن مهر در ۱۳ شهرستان استان از طریق ویدئوکنفرانس با رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید و واگذار شد.

وی افزود: این تعداد زمین متقاضی داشته‌اند که تحویل داده شد؛ حدود ۱۲ هزار واحد دیگر وجود دارد که هفت تا هشت هزار آن متقاضی ندارد اما مابقی که متقاضی دارند، در حال انجام است.

استاندار خوزستان با اشاره به بعضی مشکلات حقوقی و پیچیده برخی زمین‌ها، تصریح کرد: تیم جدید راه و شهرسازی فعالانه ورود و اکثر آنها را حل کرد؛ به طور مثال در خرمشهر مشکل مربوط به اتحادیه‌ها بود که آن را حل کرد و به زودی کار آنها آغاز می‌شود.

شریعتی اضافه کرد: کارهای دو هزار واحدی نفت اهواز به خوبی پیش رفته است که هفته آینده جلسه‌ای در خصوص حل مشکلات آن هم برگزار می‌شود؛ برای آنچه متقاضی دارد سعی بر رفع مشکلاتش آن می‌شود تا کار به طور سریع شروع شود و به اتمام برسد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه اگر متقاضی پیدا شود، ما متعهد هستیم که حتماً تحویل دهیم؛ در ادامه به طرح اقدام ملی رئیس‌جمهور اشاره کرد و گفت: در این طرح، ۲۸ هزار نفر واجد شرایط وجود دارد و تاکنون ۲۴ هزار قطعه زمین برای این کار مشخص شد و از این ۲۸ هزار نفر، ۱۸ هزار ثبت نام شده‌اند که از این تعداد ۶ هزار نفر بارگذاری و ثبت‌نام خود را تکمیل کردند اما مابقی فقط ثبت‌نام اولیه را انجام دادند.

شریعتی افزود: ۶ هزار نفر احراز هویت شده‌اند و پنج هزار قطعه زمین برای واگذاری آماده شده است؛ سه هزار و ۴۱۸ نفر پرداخت اولیه کردند تا اتصال پروژه آنها انجام شود و کار به آنها اختصاص پیدا کند.

وی تأکید کرد: سایران متقاضی نیز باید سریع‌تر کدگذاری کنند و از ۱۲ هزار نفر باقیمانده درخواست می‌شود تا برای بارگذاری و تکمیل ثبت‌نام خود اقدام کنند.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه کار جدی است و فقط تبلیغاتی نیست، عنوان کرد: اگر افراد ثبت‌نام خود را کدگذاری کنند و احراز هویت شوند، آماده هستیم تا با اولین قسط زمین‌ها را تحویل دهیم و شرایط را برای ساخت مسکن اولی‌ها و کسانی که در چارچوب اقدام ملی قرار می‌گیرند، فراهم کنیم.

شریعتی به مشکلاتی در مسکن مهر اشاره کرد و گفت: این مشکلات از بابت جای گذاری و… بوده‌اند که رفع شده‌اند و با استفاده از تجارب گذشته، طرح اقدام ملی در حال انجام است و رغبت به سمت به آن بیشتر است تا در استان، آنچه میزان تعهد ما است، به خوبی انجام شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0