تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

۲ تن از علمای اهل‌تسنن درگذشتند/ پیام تسلیت دبیر شورای مدارس دینی اهل سنت

  • 15 آبان 1399 - 15:58


حجت‌الاسلام لطفیان دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت ۲ تن از علمای اهل‌سنت را تسلیت گفت.


به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام لطفیان دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت  ۲ امام جمعه اهل‌سنت را تسلیت گفت.

وی در پیامی، درگذشت ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل‌سنت ارومیه و از علمای برجسته کشور را تسلیت گفت.

متن پیام دبیر شورا به شرح زیر است:‌

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون

درگذشت عالم متخلق و روشن ضمیر و مجاهد خستگی ناپذیر، جناب حاج ماموستا عبدالقادر بیضاوی از چهره‌های برجسته اهل سنت آذربایجان غربی و امام جمعه اهل سنت ارومیه که عمر شریفش را در خدمت به اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی سپری کرد، همه رهپویان این طریق نورانی را اندوهگین ساخت.

حضور تأثیرگذار ایشان در سنگر نماز جمعه، اخلاص و وفاداری، پای بندی به اصول وحدت و همبستگی امت اسلامی و ثبات قدم در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران از ویژگی‌های بارز آن مرحوم به شمار می‌رود.

از خداوند بزرگ برای ایشان، رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان، شکیبایی و بردباری مسألت می‌نمایم.

حجت‌الاسلام لطفیان دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پیام دیگری درگذشت ملاحیدر مصطفوی را نیز تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت عالم عامل، فقیه وارسته مرحوم ملاحیدر مصطفوی که عمر شریفش به پرورش شاگردان ممتاز و تربیت نیروهای وفادار به آرمان‌های الهی و انقلابی سپری شد، موجب تاثر عمیق گردید.

اخلاص و ساده زیستی، قناعت، دوری‌گزینی از مظاهر مادی، در عین مردم‌داری و حضور در صحنه، ایشان را به استوانه‌ای پایدار در استان کردستان تبدیل کرده است.

بینش عمیق انقلابی، مبارزه با ضد انقلاب و تفکرات انحرافی، پایبندی به آرمان اخوت، برادری و همبستگی امت اسلامی و ثبات قدم در این مسیر نورانی، از برکات وجودی ایشان بود که ان‌شاءالله اردتمندان ایشان با جدیت این مسیر تابناک را دنبال خواهند کرد.

از خداوند بزرگ برای ایشان، رحمت و رضوان الهی و برای مردم شریف کردستان، بویژه شاگردان و خانواده آن مرحوم، شکیبایی و بردباری مسألت می‌نمایم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها