۲ میلیون یورو از اموال بازنشستگان را به «ویلموتس» داده‌اند

  • 15 آذر 1399 - 13:48


عضو کمیسیون اصل 90 مجلس خبر داد: ۲ میلیون یورو از اموال بازنشستگان را به سرمربی سابق تیم ملی فوتبال داده‌اند.


حجت‌الاسلام حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: متاسفانه شاهد برخی حرکات نامناسب در زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم. 

وی افزود: هر روز خبرهایی می‌شنویم که بیانگر بی مهری و بی توجهی نسبت به اموال بازنشستگان است. وزارت کار بداند که این اموال بازنشستگان که در اختیار دارد، حق الناس است و نباید یک ریال از آن مورد بی توجهی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: اگر وزارت کار رویه خود را در اسرع وقت اصلاح نکند، قطعا ورود نظارتی قاطعی به اقدامات آنان خواهیم داشت.

میرزایی گفت: روزی دو میلیون یورو از اموال بازنشستگان را به مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال داده اند. روزی دیگر مدیرعامل یک شرکت متعلق به بازنشستگان، به ملک زعفرانیه می رود. روزی دیگر یک مدیر مسئول سایت خبری به عنوان هیات مدیره یک شرکت مهم سیمانی منصوب می شود. مسئول فضای مجازی ستاد آقای روحانی را دارای سمت مهم در یک شرکت پتروشیمی می کنند.روزی می شنویم جوانان انقلابی در وزارت کار را محدود کرده اند و به آنان میدان عمل نمی دهد.

وی افزود: تاکنون تعداد زیادی از نمایندگان مجلس در این خصوص تذکر و طرح سوال کرده اند، ولی وزارت کار روند خود را اصلاح نکرده است و مسیر قبلی خود را ادامه می دهد.

میرزایی ادامه داد: در مباحث استانی نیز بازنشستگان گلایه مندند. استان اصفهان شش ماه است مدیرکل تامین اجتماعی ندارد و شنیده می شود برخی عناصر سیاسی سعی دارند افراد مسئله داری را با فشار به مدیرعامل تامین اجتماعی در این جایگاه مهم و حساس منصوب کنند.

وی خاطرنشان کرد: با صدای رسا خطاب به وزیر کار می گویم که روش خود را اصلاح کنید. بر روی اموال بازنشستگان حساسیم و برخورد قاطع می کنیم. به‌زودی تحقیق تفحص از کفش ملی و هلدینگ آتیه صبا پیگیری می شود و دست برخی افرادی که آنها را حیاط خلوت خود کرده اند رو می شود.انتصاب‌های مسئله داری در این وزارتخانه انجام شده است که قطعا به صورت محکم در این قضیه ورود خواهیم کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0