• امروز : جمعه - ۱۵ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Friday - 6 August - 2021

۳۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان اردبیل بستری هستند

  • 01 آبان 1399 - 11:19
۳۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان اردبیل بستری هستند

اردبیل-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با بستری ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا، تعداد بستری ها در بیمارستان های استان اردبیل به ۳۰۰ نفر رسید.

شهرام حبیب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۲ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۳۳ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز تأسف از فوت دو نفر بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۳۰۰ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۲ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

حبیب زاده از بهبودی ۷ هزار و ۵۷۵ بیمار کرونایی تاکنون خبر داد و گفت: در طول دوران شیوع کرونا تعداد ۷۰۵ نفر از هم استانی‌ها به خاطر ابتلاء به این ویروس جان خود را از دست داده و تعداد ۸ هزار و ۶۶۶ نفر در این ایام در بیمارستان‌ها بستری شدند.

ظرفیت بیمارستان‌های استان اردبیل تکمیل شد

وی با ابراز تأسف از آمار بالای ابتلاء به بیماری کرونا در تمامی شهرهای استان گفت: در هیچ شهر و منطقه‌ای از استان وضعیت سفید و عاری از ویروس کرونا وجود ندارد و نشانگر بی توجهی برخی افراد به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که این امر باعث سیر صعودی بستری‌ها و تکمیلی ظرفیت بیمارستان‌های استان شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از رسانه‌ها و مسئولین اجرایی خواستار فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و افزود: مسئولین در زمینه فرهنگ‌سازی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بیش از پیش همت کنند و مردم نیز برای حفظ جان خود و عزیزانشان در رعایت توصیه‌های بهداشتی کوتاهی نکنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.