تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات خراسان جنوبی جذب نشد

  • 03 تیر 1400 - 19:48

بیرجند- استاندار خراسان‌جنوبی گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سال گذشته این استان جذب نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری عصر پنج شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان‌جنوبی اظهارکرد: مسئله اصلی در توزیع اعتبارات عدالت است و اگر بودجه و اعتبار نداریم همه باید در این موضوع سهیم باشیم.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: اگر اعتبارات هر چند به میزان کم به صورت عادلانه توزیع شود همه راضی می‌شوند ولی وقتی دو نفر کارشناس در یک منطقه جغرافیایی با سابقه کار یکسان در دو دستگاه حقوق و مزایای متفاوت دریافت می‌کنند، پسندیده نیست.

ملانوری ادامه‌داد: ما بودجه و اعتبار مالی چه کم و چه زیاد داشته باشیم باید آن را براساس عدالت توزیع کنیم و اینگونه نباشد که یک سازمان و اداره معطل پول آب و برق و گاز خود باشد ولی دستگاه دیگر شرایطی متفاوتی داشته باشد.

وی بیان‌کرد: از خرداد ماه این مسئله مورد تأکید قرار گرفته است که هر گونه پرداختی به کارمندان به صورت متمرکز صورت گیرد.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه توزیع عادلانه اعتبارات در کارمندان و نیروی انسانی ما انگیزه ایجاد می‌کند، گفت: مجموع اعتبارات جذب نشده خراسان‌جنوبی از سال گذشته حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که این مقدار در اولین جلسه برنامه‌ریزی ۳۴۰ میلیارد بود که نشان از جذب مقداری از این اعتبار است.

ملانوری با بیان اینکه پروژه‌های دارای اولویت در توزیع اعتبارات جدی گرفته شود، اظهارکرد: مقداری از اعتبارات خراسان جنوبی را کنار گذاشتیم تا در سفرهای استانی در صورت وجود نیاز در یک شهرستان به این اعتبار نسبت به رفع آن تلاش شود.

وی با تأکید بر ادامه سفرهای استانی تا پایان مسئولیت ادامه داد: این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که برخی از مشکلات تنها در این سفرهای شهرستانی مشخص می‌شود.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی دو بار در سال باید عملکرد خود را در نشریات منتشر کنند، گفت: بزرگترین منبعی که دستگاه‌های اجرایی در اختیار دارند نیروی انسانی کارشناس، ماهر و متخصص است.

ملانوری همچنین با اشاره به مشارکت ۷۴.۲ درصدی مشارکت مردم خراسان‌جنوبی در انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: مردم خراسان‌جنوبی علیرغم تمام کارشکنی‌ها، تبلیغات منفی و جوی روانی دشمنان افتخار آفریدند که این موضوع مسئولیت ما را دوچندان می‌کند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها