تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

۳۰ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/ ۲۵ شهرستان در وضعیت قرمز

  • 14 آبان 1399 - 15:18

شیراز – معاون علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ نفر از مبتلایان به کرونا در استان فارس جان باختند و در حال حاضر ۲۳۶ نفر نیز در بخش های «آی سی یو» بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: متأسفانه ۳۰ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جان باختگان کرونا ویروس در فارس به هزار و ۵۳۴ نفر رسیده است.

وی از مجموع هزار و ۵۳۴ آمار جان باختگان استان بر اثر ابتلاء به کرونا ویروس از ابتدا تاکنون ،۷۷۱ مورد را مربوط به شیراز؛ ۱۰۸ مورد مرودشت؛ ۵۸ مورد کازرون؛ ۴۰ مورد آباده؛ ۲۹ مورد لامرد؛ ۲۷ مورد داراب؛ ۲۱ مورد کوار؛ ۱۹ مورد خرم بید؛ اقلید و قیر وکارزین هر کدام ۱۸ مورد؛ ۱۶ مورد زرقان؛ ۱۵ مورد ممسنی؛ ۱۴ مورد سپیدان؛ ۱۳ مورد پاسارگاد؛ استهبان و زرین دشت هر کدام ۱۲ مورد؛ ۱۱ مورد خرامه؛ ۱۰ مورد ارسنجان؛ ۹ مورد سروستان؛ فیروزآباد و نی ریز هر کدام ۸ مورد؛ ۶ مورد مهر؛ رستم و بیضا هر کدام ۵ مورد؛ ۴ مورد بوانات؛ کوه چنار و فراشبند هر کدام ۳ مورد و یک مورد نیز مربوط به سر چهان اعلام کرد و گفت: مابقی جان باختگان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان بوده است.

او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، بیش از ۳۸۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۹۵ هزار مورد مثبت شناسایی شده است.

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۸۰ هزار و ۵۱۴ نفر اعلام کرد که ۸۴ درصد کل مبتلایان را از ابتدا تاکنون در بردارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: هم اکنون هزار و ۶۵۵ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۳۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلاء به کرونا ویروس و فوت ناشی از آن در فارس گفت: ۲۵ شهرستان فارس در وضعیت قرمز هستند که نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و ۱۱ شهرستان نیز در وضعیت نارنجی به سر می‌برند.

او از عموم مردم استان خواست تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برابر کرونا ویروس، روزهای بهتری را برای خود و جامعه رقم بزنیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها