۳۷۰۰ هکتار از اراضی شهرستان فارسان به سیستم آبیاری نوین مجهز شد

  • 17 آذر 1399 - 13:25

شهرکرد- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فارسان گفت: سه هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فارسان به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند.

ابراهیم کوچکی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تولید سالانه ۳۵ هزار تن محصولات دامی در شهرستان فارسان اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار سالانه حدود ۲۷ هزار تن شیر در دامداری‌های شهرستان فارسان تولید می‌شود.

وی افزود: سالانه حدود چهار هزار و ۵۰۰ تن گوشت در شهرستان فارسان تولید می‌شود که از میزان سه هزار تن گوشت قرمز و یک هزار و ۵۰۰ تن گوشت سفید تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فارسان گفت: شهرستان فارسان با داشتن ۱۶ هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی کشاورزی سالانه ۱۶۷ هزار و ۷۰۰ تن محصولات زراعی تولید می‌کند.

کوچکی، تعداد دام سبک و سنگین شهرستان را بیش از ۸۰ هزار رأس عنوان کرد و گفت: ۶۰ هزار رأس دام سبک و ۲۰ هزار دام سنگین در ۶۸ واحد صنعتی و سنتی در مناطق روستایی شهرستان پرورش داده می‌شود

یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در پردنجان فارسان

وی به تجهیز سه هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی شهرستان فارسان به سیستم‌های نوین آبیاری اشاره کرد و افزود: مطالعات اولیه طرح تجهیز اراضی شهر جونقان در سطح ۵۰۰ هکتار انجام شده است که در سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فارسان با اشاره به یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در شهرستان فارسان تصریح کرد: با تجهیز اراضی کشاورزی شهر پردنجان به سامانه نوین آبیاری حدود ۹۰ درصد از ارضی کشاورزی این شهر یک پارچه سازی صورت گرفته است.

کوچکی به رفع تداخلات اراضی شهرستان فارسان اشاره کرد و افزود: شش پلاک از اراضی شهرستان فارسان در کمیسیون رفع تداخلات شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0