• امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 28 July - 2021

۳ اکیپ شکارچی غیر مجاز در ارتفاعات «هشتاد پهلو» دستگیر شدند

  • 06 آبان 1399 - 13:47

خرم‌آباد- مدیرکل محیط زیست لرستان از دستگیری سه اکیپ شکارچی غیر مجاز در ارتفاعات «هشتاد پهلو» خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد فتحی بیرانوند امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: در پی گشت و کنترل شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در سطح حوزه استحفاظی و ارتفاعات «هشتاد پهلو» در خرم آباد سه اکیپ شکارچی غیر مجاز به تعداد شش نفر به همراه ادوات شکار در نیمه‌های شب دستگیر شدند.

وی، اظهار داشت: از این شکارچیان که تعدادی از آنها از استان‌های مجاور بودند لاشه سه رأس گراز به همراه سه قبضه اسلحه گلوله زنی و جنگی، ۹۵ عدد فشنگ، مقدار ۱۰۰ گرم باروت فشنگ، سه دستگاه دوربین چشمی، شش عدد چراغ قوه و یک دستگاه پروژکتور کشف و ضبط شد.

مدیرکل محیط زیست لرستان، گفت: پرونده این متخلفین پس از بازجویی اولیه به مقامات قضائی ارجاع و ادوات کشف شده از آنها، به همراه دو خودرو که در امر شکار مورد استفاده قرار گرفته بودند تا صدور رأی دادگاه توقیف شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به تلاش شبانه روزی محیط بانان در سراسر استان، گفت: هیچ جای امنی در استان برای متخلفین وجود ندارد و برخورد قاطع با متخلفین شکار و صید صورت می‌گیرد.

وی، از تمامی دوست داران محیط زیست خواست هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه شبانه روزی ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code