۳ نقطه مرزی در خراسان جنوبی میزبان کاروان سلامت هلال احمر شدند

  • 10 آبان 1399 - 9:32

بیرجند- معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از فعالیت دو روزه کاروان سلامت در سه نقطه محروم از شهرستان‌های مرزی سربیشه و درمیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد بخشی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان روستاهای مرزی استان بیان کرد: بسیاری از نقاط به دلیل دور بودن از مراکز خدماتی و امکانات رفاهی در سطح پایین بهداشتی قرار دارند.

وی با اشاره به روستاهای ذکری و گل نی در شهرستان درمیان اظهار کرد: مردم این دو روستای محروم طی چند سال گذشته از بیماری‌های پوستی رنج برده و مشکلات متعددی را متحمل بودند.

بخشی ادامه داد: خوشبختانه با ورود خیران، دستگاه‌های مختلف و هلال احمر استان، بسیاری از محرومیت‌های منطقه رفع شده و این حمایت‌ها ادامه دارد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات حمایتی هلال احمر بیان کرد: تاکنون کاروان‌هایی متشکل از متخصصین و خیرین به این مناطق اعزام شده و خدمات بهداشتی و معیشتی ارائه کرده‌اند.

بخشی از فعالیت دو روزه کاروان سلامت طی هفته گذشته در روستاهای کلاته بلوچ، ذکری و گل نی خبر داد و گفت: دکتر عمادی متخصص پوست و دو متخصص دیگر از دانشگاه رازی تهران در قالب این تیم به ارائه خدمت پرداختند.

وی از ویزیت ۱۲۰ بیمار در این روستاها خبر داد و افزود: همچنین دارو، البسه و بسته‌های غذایی به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال بین اهالی این مناطق توزیع شده است.

بخشی بیان کرد: توزیع و ارائه آموزش‌های مبنی بر حفاظت از پوست و راه‌های مقابله با کرونا از دیگر خدمات این تیم بوده است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0