• امروز : پنج شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 5 August - 2021

۴۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل مزیت‌دار به صورت رایگان آموزش می بینند

  • 29 مهر 1399 - 11:27
۴۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل مزیت‌دار به صورت رایگان آموزش می بینند

بیرجند-معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: برای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان‌جنوبی ۴۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل مزیت‌دار به صورت رایگان آموزش می‌بینند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ابراهیمی، معاون آموزشی جهادانشگاهی خراسان جنوبی صبح سه شنبه در جمع رسانه‌های گروهی اظهار کرد: الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی، در دبیرخانه توسعه و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب شناسی طرح‌های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۶ طراحی و به تصویب رسید.

وی ادامه‌داد: به منظور اجرا و پیاده سازی این طرح، جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، واسطه‌ای و تسهیل‌گران انتخاب و مسئول به شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار با بهره‌مندی از شبکه‌های افقی و عمودی شد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای اولین بار در سال ۹۶ در ۹ استان کشور به صورت پایلوت به اجرا درآمد و در ادامه در ۳۱ استان کشور اجرایی خواهد شد، بیان‌کرد: هدف از اجرای این طرح در استان به موازات سایر استان‌ها، آموزش، توانمندسازی و فراهم کردن بستر اتصال به بازار تعداد ۴۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل مزیت‌دار استان به صورت رایگان است.

ابراهیمی ادامه‌داد: این آموزش‌ها به دو صورت عمومی و تخصصی به متقاضیان واجد شرایط طرح ارائه می‌شود که شرایط متقاضیان دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن، بومی بودن در استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی (افرادی که بیمه خویش‌فرما دارند منعی در ثبت نام ندارند) است.

وی اظهارکرد: متقاضیان می‌توانند در مشاغل خیاط لباس (پوشاک)، کارباف سنتی (حوله بافی)، پرورش دهنده زنبور عسل، مترجمی زبان خارجه، تراشکار سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، گلیم باف – ویراستاری (مقاله، کتاب و …)، پاپیه ماشه ساز، رودوزی‌های سنتی، نمد دوز مدرن، جاجیم، قالی بافی، دوزنده کیف و ساک پارچه‌ای، پرده دوز، ملحفه دوز، دوخت لباس مبل، لعاب کار سفال (تولید / لعاب کاری ظروف سفالی)، قلم زن، معرق‌کار چوب، حصیرباف، بافنده الیاف چوبی و … در سامانه inhb.ir ثبت‌نام کنند.

مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ثبت نام تا ۸ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، یادآور شد: متقاضیان پس از ثبت‌نام، غربال‌گری و راستی‌آزمایی می‌شوند و سپس به متقاضیان آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار ارائه خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.