تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

۴۶ میلیون بچه ماهی در چهارمحال و بختیاری تولید شد

  • 15 آبان 1399 - 11:53

شهرکرد- مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از تولید ۴۶ میلیون بچه ماهی قزل آلا در این استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کریمی با بیان اینکه تعداد مزارع پرورش بچه ماهی در استان را ۳۳ مزرعه عنوان کرد و اظهار داشت: بچه ماهی تولید شده در استان، کمتر از نیمی از نیاز مزارع استان را تأمین می‌کند که مابقی از کشورهای خارج و استان‌های دیگر وارد می‌شود.

وی، بیشترین تولید بچه ماهی استان را در شهرستان اردل اعلام کرد و گفت: این منطقه با تولید ۱۸ میلیون قطعه بچه ماهی بیشترین تولید را به خود اختصاص داده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در سال آینده بخش عمده‌ای از مصرف بچه ماهی در استان تولید خواهد شد. وی، با بیان اینکه فعال‌سازی و تولید و تکثیر بچه ماهی نیاز به مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد، افزود: در این زمینه رایزنی‌هایی انجام شده است و در صورت حضور سرمایه‌گذار، مرکز تولید بچه ماهی اصلاح‌نژاد شده در استان راه‌اندازی می‌شود.

کریمی تصریح کرد: با توجه به تصمیم سازمان شیلات مبنی بر محدودیت واردات تخم ماهی چشم‌زده در چند سال گذشته و تقاضای بازار، تمهیدات لازم با ارائه تسهیلات بانکی برای تجهیز و تکمیل ظرفیت‌های چندین مرکز تکثیر تخم چشم‌زده نیز آغاز شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها