۴۶ هزار نفر در استان تهران از طرح ناظران سلامت بهره مند شدند

  • 12 دی 1399 - 22:13

تهران- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه طرح ناظران سلامت هلال احمر با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در سطح استان تهران اجرا می شود، گفت: ۴۶ هزار نفر از این طرح بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین فتحی بعد از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اجرای موفق طرح آمران سلامت در استان تهران، با دستور رئیس جمعیت هلال احمر و در راستای همکاری با وزارت بهداشت و بسیج، طرح ناظران سلامت جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان تهران آغاز شد.

وی ادامه داد: این طرح از سوم آذر ماه سال جاری آغاز و همچنان ادامه دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران به حضور اعضای جوان هلال احمر استان تهران در این طرح اشاره و گفت: تا ۱۲ دی ماه سال جاری، بالغ بر ۲ هزار و ۲۷۸ عضو جوان که ۹۱۲ نفر از آنان برادر و یک هزار و ۳۷۵ نفر از این اعضا خواهر بودند، در قالب یک هزار و ۳۳۹ تیم و در کنار کارشناس دیگری از ادارات بهداشت هر شهرستان حضور فعال داشتند.

فتحی با بیان اینکه ۸ هزار و ۸۰۹ مکان، تحت پوشش طرح ناظران سلامت در شهرستان‌های استان تهران قرار گرفته است، اضافه کرد: تا این لحظه ۸ هزار و ۸۰۹ مکان از جمله مجتمع‌های مسکونی یا اصناف توسط اعضای تیم‌های طرح ناظران سلامت تحت پوشش قرار گرفته است و ۴۵ هزار و ۹۹۷ نفر از هموطنان از خدمات این طرح بهره مند شده‌اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران عنوان کرد: ۶ هزار و ۵۷۶ نفر روز در تیم‌های مراقبتی، ۷۶۸ نفر روز در تیم‌های حمایتی، به ادارات و شبکه‌های بهداشت و بسیج در سطح شهرستان‌های استان تهران و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مشارکت داشته‌اند که اهداف این طرح و نحوه فعالیت این تیم‌ها، بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، ثبت گزارش رعایت و یا عدم رعایت این پروتکل‌ها در سطح اماکن مختلف و اصناف و همچنین ارائه نکات آموزشی و پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا می‌باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه پس از اجرای طرح‌های مختلفی همچون آمران سلامت و ناظران سلامت که با هماهنگی قرارگاه شهید سلیمانی صورت گرفته است و همچنین با اعمال محدودیت‌هایی که در روزهای اخیر اجرا شد، شاهد کاهش چشمگیر آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا هستیم که روز به روز نیز کمتر شده است و امیدواریم بزودی خبر نابودی این ویروس را در سراسر دنیا و به ویژه میهن عزیزمان بشنویم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0