تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

۴ ترمینال پسته اسفراین در انتظار تسهیلات بانکی است

  • 16 آبان 1399 - 11:08

بجنورد- مدیر جهاد کشاورزی اسفراین با اشاره به تولید بیش از ۳ هزار تن پسته خشک در اسفراین گفت: ۴ ترمینال پسته در اسفراین در انتظار تسهیلات بانکی است.

احمد یوسفی در گفتگو با مهر اظهار کرد: شهرستان اسفراین در حال حاضر با داشتن ۳ هزار و ۱۳۰ هکتار باغات معین و هزار هکتار نامعین و در مجموع با ۴ هزار و ۱۳۰ هکتار زیر کشت نسبت به شهرستان‌های خراسان شمالی ازجمله گرمه و جاجرم پیشرو در بهره برداری از این محصول است.

مدیر جهاد کشاورزی اسفراین ادامه داد: ۲ هزار ۲۰۰ هکتار از باغات شهرستان اسفراین بارور است که میانگین برداشت از هر هکتار هزار و ۴۵۰ کیلو پسته خشک است لذا در مجموع ۳ هزار ۱۹۰ تن کشاورزان اسفراینی پسته خشک تولید می‌کنند.

وی با اشاره به باغات غیر بارور افزود: باغات غیر بارور شهرستان اسفراین نیز هزار و ۹۳۰ هکتار است که این مقدار در سال‌های آینده تبدیل به باغات بارور خواهد شد.

یوسفی تصریح کرد: با برنامه ریزی ها و پیش بینی‌های انجام شده ظرف نهایتاً دو سال آینده با اضافه شدن ۸۷۰ هکتار دیگر به باغات پسته، اسفراین به عدد ۵ هزار هکتار خواهد رسید.

مدیر جهاد کشاورزی اسفراین اظهار کرد: به دلیل مزیت‌های نسبی پسته، کاشت پسته در مناطق زرق آباد، دامنکوه و صفی آباد به سرعت در حال توسعه است.

وی با اشاره به ۵ ترمینال پسته در دست احداث گفت: یک ترمینال با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در منطقه منگولی در مراحل نصب نهایی ماشین آلات قرار دارد و ۲ ترمینال دیگر در منطقه صفی آباد و یک ترمینال در منطقه حسین آباد دامنکوه و یک ترمینال دیگر در توی در مرحله پیگیری و اخذ تسهیلات بانکی و آغاز عملیات احداث است.

یوسفی در پایان گفت: اگر سیستم بانکی همکاری لازم را با سرمایه گذاران خصوصاً در بحث وثیقه گذاری داشته باشد قطعاً تمامی این ترمینال‌ها در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها