تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

۵۰درصد گیلانیان تحت پوشش بیمه سلامت/تقویت دولت الکترونیک لازم است

  • 05 آبان 1399 - 12:16

رشت- استاندار گیلان با اشاره به پوشش ۵۰ درصدی گیلانیان در بیمه سلامت، گفت: با توجه به شیوع کرونا و افزایش نیازمند جامعه به خدمات بیمه ای باید زیرساخت های دولت الکترونیک تقویت و توسعه یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان زارع صبح دوشنبه در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از مدیران اداره کل بیمه سلامت گیلان که به‌مناسبت هفته بیمه با اشاره به اهمیت مقوله سلامت، اظهار کرد: اصلی‌ترین بخش سازمان بیمه مربوط به حوزه سلامت است.

وی با اشاره به اینکه هدف از شکل گیری بیمه سلامت پوشش حداکثری همه شهروندان است، افزود: تاکنون حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان گیلان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

استاندار گیلان با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت اجرایی شده است، گفت: این طرح گامی در جهت تأمین سلامت مردم و اقدامی اصولی برای رفع دغدغه‌های مردم در این بخش است.

وی با اشاره به تأثیرات ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای مردم، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا نیازمند آحاد جامعه به خدمات بیمه‌ای افزایش یافته است که نیازمند تقویت و توسعه دولت الکترونیک هستیم.

زارع ادامه داد: تسهیلات و اقداماتی که بیمه سلامت در این مدت در اختیار مردم قرار داده و به انجام رسانده، از جمله نسخه الکترونیکی و ارائه خدمات متنوع بیمه‌ای در فرآیند مدیریت بیماری مؤثر بود که باید استمرار یابد.

وی با اشاره به نقش آموزش و تعالی فرهنگی در کاهش بروز بیماری‌ها، تاکید کرد: بیمه سلامت از ظرفیت‌های در اختیار خود برای آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی استفاده کند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها