• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

۵۰ درصد از روند خروج از افغانستان تکمیل شده است

  • 01 تیر 1400 - 21:34

ستاد فرماندهی تروریست های آمریکایی در منطقه موسوم به «سنتکام» امروز در بیانیه ای اعلام کرد: ۵۰ درصد از روند خروج از افغانستان تکمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، ستاد فرماندهی تروریست های آمریکایی در منطقه موسوم به «سنتکام» امروز سه شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: بیش از ۵۰ درصد از روند خروج از افغانستان را کامل کرده ایم.

بیانیه «سنتکام» در این خصوص می افزاید: ما ۶ مورد از تاسیسات نظامی را به وزارت دفاع افغانستان تحویل داده ایم و انتظار داریم که در روزهای آینده تاسیسات بیشتری را تحویل دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، آمریکا پیشتر و بر اساس توافق دوحه با طالبان وعده داده بود که اول ماه می سال جاری میلادی اشغالگران این کشور را از افغانستان خارج کند، اما در ادامه، سپتامبر را موعد خروج تروریست‌های آمریکایی از افغانستان مورد تأیید قرار داد.

در حالی که تاریخ ۱۱ سپتامبر برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان اعلام شده، مقامات و اندیشکده های غربی و به ویژه آمریکایی تلاش می‌کنند تا با پر رنگ کردن تهدیدهایی از قبیل ظهور مجدد داعش و دامن زدن به خشونت‌ها در این کشور، همچنان حضور نظامی تروریست‌های آمریکایی در افغانستان را تضمین کنند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.