۵۶ درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند/ سهم کم تحرکی بانوان بیشتر است

  • 01 آبان 1399 - 17:44

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با اشاره به اینکه کم تحرکی در بین جامعه ایرانی ۵۶ درصد و در بین زنان ۶۵ درصد است، گفت: به هیچ وجه نباید ورزش همگانی متوقف یا تعطیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالحمید احمدی در نشست شورای سیاست گذاری شهرهای فعال ایران که ظهر امروز (پنجشنبه) برگزار شد، با اشاره به اینکه بیش از هر زمان دیگری مردم ایران نیازمند زندگی سالم، فعالیت بدنی و ورزش کردن هستند تا به دور از تنش، مخاطره و استرس فعالیت‌ها را پیش ببرند، اظهار کرد: از این طریق مردم می‌توانند زندگی با کیفیت و مطلوب‌تری داشته باشند.

وی ادامه داد: امروزه ورزش دیگر در حد سرگرمی تعریف نمی‌شود و جایگاه راهبردی در پیش برد اهداف و برنامه‌های کشور دارد و اگر به دنبال رشد و تعالی در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، علمی و… هستیم جز با داشتن نیروی انسانی سالم و با انگیزه رقم نمی‌خورد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه هرچه در ورزش تلاش و فعالیت شود، سرمایه گذاری برای آینده کشور است، گفت: امروزه به جهت شیوع ویروس کرونا سلامت مردم به مخاطره افتاده است و شاهد هستیم در بخش‌های مختلف تلاش می‌شود تا از خطر شیوع ویروس کرونا در امان باشیم.

احمدی با اشاره به اینکه در مطالعات و تحقیقات ثابت شده است، افرادی که دارای جسم سالم‌تری هستند و شرایط جسمی بهتری به واسطه ورزش کردن دارند، از نظر بدنی مقاوم‌تر هستند، عنوان کرد: ورزش کردن باعث افزایش سطح تاب آوری در برابر ویروس کرونا شده است.

وی افزود: وقتی می‌گوییم ورزش تعطیل نیست، بدان معنا است که از ظرفیت ورزش در جهت مقابله هرچه جدی تر با شیوع ویروس کرونا استفاده کنیم، چرا که ورزش می‌تواند موجب ارتقای سطح جسمی و روحی افراد در هر سن و شرایطی شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بین اینکه شیوع ویروس کرونا فعالیت‌ها در حوزه قهرمانی را کمرنگ و حتی متوقف کرده است، اظهار کرد: در ورزش همگانی اما تاکید ما بر این است که علی رغم شیوع ویروس کرونا هیچ موضوع و مسئله‌ای نباید موجب توقف ورزش همگانی شود و باید با تغییر الگوها شرایط فعالیت ورزشی را برای تمامی آحاد جامعه فراهم و آن‌ها را تشویق به انجام ورزش و فعالیت بدنی کنیم.

احمدی با تاکید بر اینکه همواره سلامت در مخاطره با انواع بیماری‌ها قرار گرفته است، گفت: یکی از مخاطرات جدی حوزه سلامت حتی قبل از شیوع ویروس کرونا، بیماری‌های غیرواگیر بودند که به عنوان یک قاتل خاموش پیش می‌رود و همان گونه که در مورد ویروس کرونا اطلاع رسانی می‌شود باید در مورد بیماری‌های غیر واگیر نیز حساسیت ایجاد و اطلاع رسانی شود، چراکه میزان تلفات در بیماری‌های غیرواگیر دست کمی از کرونا ندارد.

وی افزود: دلیل عمده آن کم تحرکی به میزان قابل توجه در جمعیت کشور و نیز تغذیه ناسالم است و ماموریت ما این است که بتوانیم بر کم تحرکی به عنوان عامل مخاطره سلامت آحاد جامعه فائق آییم و باید بدانیم ۵۶ درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند که این کم تحرکی در بین خانم‌ها ۶۵ درصد است و این اعداد قابل توجه بوده و نباید به سادگی از کنار آنها عبور کنیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0