تاریخ : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 Tuesday, 20 April , 2021

۶۰ خیر استان فارسی در طرح «۱۴۶۵» مشارکت کردند

  • 16 اسفند 1399 - 11:27

شیراز- رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز گفت: حدود ۶۰ نفر خیر با پرداخت مبلغ حدود ۳.۵ میلیارد تومان در طرح «۱۴۶۵» برای تامین بسته های معیشتی در فارس مشارکت کردند.

احمد فخارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری رزمایش «۱۴۶۵» توسط شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گفت: این طرح با منظور اهدای بسته‌های معیشتی ایتام سراسر استان فارس و همزمان با گذشت ۱۴۶۵ سال از ولادت امیر المؤمنین علی (ع) برگزار شد.

وی درباره رزمایش «۱۴۶۵» با کارکرد اهدای بسته‌های معیشتی ایتام سراسر استان فارس دلیل نامگذاری این طرح را گذشت ۱۴۶۵ سال از ولادت امیر المؤمنین علی (ع) عنوان کرد و گفت: در طرحی که انجام شد با احتساب تحت پوشش کمیته امداد ۹ هزار و ۶۶۴ نفر از ایتام، ۵۹۲ نفراز اعضای تحت پوشش سازمان بهزیستی، ویک هزار و ۹۴۴ نفر از افراد دارالایتام‌ها و افزودن دو هزار ۴۵۰ نفر به عنوان ظرفیت ناشناخته و یک‌هزارو ۴۶۵۰ بسته حمایتی در سراسر استان فارس توزیع شد.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز «مواسات» را رکن مهم جامعه‌پردازی اسلامی عنوان کرد و کمک‌های صورت گرفته را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر راه‌اندازی کمک‌های مومنانه برشمرد و ادامه داد: با تشکیل شورایی به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و ۱۵ نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، برای اقدامات وسیع مد نظر آمادگی‌های لازم انجام شد.

فخارزاده توضیح داد: یک‌هزار و ۴۶۵۰ بسته معیشتی شامل یک کیسه برنج، روغن، رب گوجه فرنگی و ماکارونی تهیه شد که همه این‌ها با همکاری و هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است که اگر این اتفاق رخ نمی‌داد، ممکن بود بدون هماهنگی با سازمان‌های مختلف، مشکلات معیشتی برای دیگر مردم استان ایجاد شود.

وی از همیاری نهادهای حمایتی و غیر حمایتی خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر نهادهای دولتی، نهادهای غیر حمایتی مانند شورای هیأت‌های مذهبی، هیأت رزمندگان اسلام، دفتر آستان قدس رضوی ظرفیت‌های خود را به میدان آوردند و در این طرح بزرگ ما را یاری رساندند.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز با اشاره به وجود ۳۶ شهرستان در استان فارس ابراز داشت: با برگزاری جلساتی در شهر شیراز آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و مسئولان ستاد نماز جمعه ۳۶ شهرستان استان فارس با چگونگی اجرای این طرح آشنا شدند.

احمد فخارزاده در توضیح چگونگی تأمین هزینه این طرح گفت: حدود ۶۰ نفر خیر با پرداخت مبلغ حدود سه و نیم میلیارد تومان، هزینه این طرح را پرداخت کردند؛ سی جلسه با خیرین از اصناف مختلف پزشکان متخصص، تجار، مدیران واحدهای تولیدی و اقشار برگزار شد و ورود این خیرین به طرح ۱۴۶۵ به عشق ایتام و امیرالمؤمنین (ع) بود که از تمام آن‌ها سپاسگزاریم.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز، در رابطه با چگونگی تهیه و بسته‌بندی اقلام توزیع شده، گفت: این اقلام در یک رزمایش از ساعت ۱۰ صبح روز ششم اسفندماه در سراسر استان فارس آغاز شد که در آن مدیران استانی حتی استاندار حضور داشتند؛ که استاندار و حجت‌الاسلام و المسلمین دژکام در این مراسم سخنرانی کردند.

وی با بیان اینکه این رزمایش به صورت مستقیم از صدا و سیمای استان پخش شد، ادامه داد: بخش‌هایی دیگر این برنامه به صورت غیر مستقیم از شبکه استانی در روزهای آینده پخش خواهد شد که خوشبختانه شیوه برگزاری آن از کیفیت خوبی برخوردار بود.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز تصریح کرد: توزیع بسته‌های معیشتی به صورت همزمان در استان کار بی‌سابقه‌ای بود، که این برنامه روز هفتم اسفندماه مصادف با ولادت امیرمؤمنان علی (ع) انجام شد و تجربه جدیدی برای تمام ستادهای نماز جمعه و ائمه جمعه به شمار می‌آید که فعالانه آن را انجام دادند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code