۶۰ درصد آمریکایی‌ها بایدن را مقصر افزایش تورم می‌دانند

  • 07 مرداد 1400 - 3:07


افکارسنجی جدید در آمریکا نشان داد که ۶۰ درصد از مردم این کشور، رئیس‌جمهور کنونی خود را مقصر بیشترین تورم در ۱۳ اخیر می‌دانند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با گذشت حدود ۷ ماه از روی کار آمدن دولت «جو بایدن» در آمریکا، اما تورم در این کشور به بالاترین میزان خود در ۱۳ سال اخیر رسیده است.

در این میان، نظرسنجی جدیدی که به‌صورت مشترک توسط نشریه «پالتیکو» و مؤسسه «مورنینگ کانسالت» انجام شده، نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از آمریکایی‌ها بایدن را مقصر این افزایش کم‌سابقه تورم می‌دانند.

به نوشته وبگاه «هیل»، طبق نتایج این نظرسنجی که شامگاه چهارشنبه در آمریکا منتشر شد، از هر ۱۰ آمریکایی، ۶ نفر معتقدند سیاست‌های دولت بایدن در افزایش تورم نقش جدی داشته است. با این حال فقط ۲۸ درصد از مردم این کشور، بایدن را از دخیل‌بودن در این تورم مبری می‌دانند.

۵۳ درصد از مشارکت‌کنندگان در این نظرسنجی همچنین باور دارند افزایش تورم در دولت بایدن، بدان دلیل است که آمریکا به رفتارهای مصرفی و الگوهای خرج‌کردن قبل از دوران همه‌گیری «کووید۱۹» بازگشته است.

این در حالی است که شخص بایدن و مقام‌های ارشد دولت وی می‌گویند این تورم، عارضه جانبی ناشی از عرضه و تقاضا هنگام احیای اقتصاد از بحران متعاقب همه‌گیری ویروس کرونا است.

در حال تکمیل…


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0