۶۰ درصد بودجه امسال کمیته امداد بوشهر توسط خیرین باید تامین شود

  • 01 آبان 1399 - 20:28

بوشهر – معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: ۶۰ درصد بودجه امسال کمیته امداد بوشهر توسط خیرین باید تامین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مسلم انیژپور عصر پنجشنبه در آئین اهدای جهیزیه به ۳۰ زوج جوان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان دیر، با اشاره به وضعیت فعلی کشور و مشکلات اقتصادی که وجود دارد، اظهار داشت: اگر در شرایط فعلی، همکاری مردم و خیرین نبود، تأمین جهیزیه زوج‌های جوان و برگزاری چنین مراسمی امکان نداشت.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر افزود: امسال بودجه کمیته امداد استانی بسته شده است که ۴۰ درصد آن از محل اعتبارات دولتی و ۶۰ درصد دیگر نیز باید با همکاری خیرین و نیکوکاران تأمین کنیم.

وی ادامه داد: سالانه بالغ بر ۸۰۰ فقره ازدواج در استان صورت می‌گیرد که برای تأمین جهیزیه این زوج‌ها هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز است و فقط یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن از محل اعتبارات دولتی است.

انیژپور با اعلام اینکه امسال همزمان با عید غدیر ۲۳۰ فقره جهیزیه در سطح استان توزیع شد، بیان کرد: در هفته بسیج نیز ۳۱۲ فقره جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا خواهد شد و مرحله سوم این برنامه نیز در اسفندماه مقارن با هفته احسان و نیکوکاری برگزار می‌شود.

تسهیل ازدواج جوانان

فرماندار شهرستان دیر در آئین اهدا جهیزیه به ۳۰ زوج جوان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان دیر، اظهار داشت: ازدواج موجب آرامش و تأمین نیازهای فطری و استقلال افراد می‌شود.

کریم علی حسنی افزود: متأسفانه شاهد افزایش سن ازدواج در کشور هستیم که یکی از عوامل ملموس آن در کنار سایر موارد، مباحث اقتصادی و معیشتی جوانان است.

وی ادامه داد: دولت تسهیلاتی برای ازدواج آسان در نظر گرفته است و در کنار آن نهادهای حمایتی و خیرین نیز برای تسهیل گیری امر ازدواج تلاش می‌کنند.

فرماندار شهرستان دیر با تأکید بر اینکه در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: در شرایط جنگ تفکیک قوا نباید مطرح شود و دولت و سایر قوا و مردم دست به دست هم دهند تا از مشکلات پیش رو عبور کنیم.

وی یادآور شد: یکی از بهترین و مؤثرترین و هوشمندانه‌ترین عرصه برای ورود خیرین، بحث ازدواج است.

علی حسنی با اشاره به تلاش مؤسسه خیریه نوازش امید در کنار مساعدت یکی از خیرین شهرستان در تأمین ۳۰ فقره جهیزیه، تأکید کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی نقش مهمی در فرهنگ سازی ترویج ازدواج آسان است.

نگاه خوب مردم و نیکوکاران و خیرین

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دیر بیان داشت: نگاه خوب مردم و نیکوکاران و خیرین شهرستان به منطقه و اعتماد به کمیته امداد باعث نمایش این کار خوب شد.

سیدعلی حسینی افزود: برای تأمین این ۳۰ جهیزیه بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتماد مردم به نهاد انقلابی کمیته امداد افتخاری برای ما است که امیدواریم با شفاف سازی این اعتماد را روز به روز بیشتر کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دیر با بیان اینکه این نهاد با اعتماد مردم در عرصه‌های مختلف نیازمندی‌های مددجویان را برطرف می‌کند، اضافه کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری با کمک خیرین، بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به حساب ایتام شهرستان واریز شده است.

وی با اشاره به همکاری ۲ هزار حامی با کمیته امداد شهرستان دیر، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان لوازم ضروری زندگی شامل یخچال، کولر و غیره در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

حسینی با اعلام اینکه در بحث کمک‌های مؤمنانه انقلابی در شهرستان دیر رخ داد، ابراز کرد: در چندین مرحله دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک مؤمنانه بین افراد تحت پوشش و سایر نیازمندان توزیع شد.

کمک به محرومیت زدایی در جامعه

امام جمعه موقت دیر با بیان اینکه رسالت اصلی کمیته امداد کمک به محرومیت زدایی در جامعه است، گفت: در شرایط خاصی که هستیم همه باید دست به دست هم دهیم که باری از دوش فقرا و نیازمندان و قشر آسیب پذیر برداریم.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی با تأکید بر اینکه نسبت به هم احساس مسئولیت کنیم و مسئولین نیز به وظیفه خود عمل کنند، افزود: از طرفی دچار دشمنی جبهه استکبار بویژه آمریکا هستیم که البته دولت نباید همه توپ را به زمین دشمن بیاندازد.

وی عنوان کرد: مردم هم نباید انتظار داشته باشند همه مشکلات توسط دولت برطرف شود بلکه طبق آیات و روایات آنان نیز باید به فکر هم نوعان خود باشند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0