تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

۶۵۰ تخت بیمارستانی زنجان در اشغال بیماران کرونایی است

  • 02 آذر 1399 - 15:47

زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: ۶۵۰ تخت از بیمارستانهای استان زنجان به بیماران کرونایی کرونایی اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش ظهر یکشنبه درنشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه استان زنجان دو هزار تخت بیمارستانی داشت، گفت: طی هفته گذشته هم ۲۰۰ تخت بیمارستانی اضافه شد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر از دو هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی حدود ۶۵۰ تخت در اشغال بیماران کرونایی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، برلزوم تداوم محدودیت‌های کرونایی در استان تاکید کرد و گفت: طی هفته گذشته با محدودیتی که برای اصناف استان انجام شد بستری‌ها کرونا کاهش خوبی داشت.

قزلباش افزود: محدودیت‌های کرونایی اعمال قطعاً در روند کاهش مبتلایان و بستری‌های کرونایی استان تاثیرگذار خواهد بود و اعمال محدودیت‌ها سبب جدی گرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان در خصوص بیماری کرونا در پیک بیماری است، تاکید کرد: روند بیماری دراستان با نوساناتی سیر پایداری را طی می‌کند.

قزلباش افزود: طی چند روز گذشته روند بستری‌های کرونا دراستان کاهش یافته و امیدواریم در بازه زمانی محدودیت‌های دو هفته‌ای، بیماران کرونایی کاهش خوبی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تصریح کرد: روزانه هزار و ۲۰۰ تست کرونایی دراستان زنجان انجام می‌شود و به زودی کیت‌های آزمایشگاهی هم دراستان انجام خواهد شد.

قزلباش با بیان اینکه تست‌های سریع کرونا در حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه آماده و از بزاق دهان گرفته می‌شود و نگرانی موجود از ابتلا سایر افراد را کاهش می‌دهد، افزود: با توجه به واردات تکنولوژی مورد نیاز تست‌های سریع کرونا، این تست‌ها در داخل کشور تولید می‌شود و طبق قول‌های داده شده تا اواسط هفته جاری به دانشگاه علوم‌پزشکی استان تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: اکنون هر سرماخوردگی کرونا است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود و بیماران کرونایی باید باور داشته باشند که به کرونا مبتلا شده‌اند و پس از تست دادن اقدام به قرنطینه خود کنند تا سایر افراد آلوده نشوند.

قزلباش آمار ارائه شده درخصوص بیماران کرونایی را واقعی اعلام کرد و افزود: آمار فوتی‌های کرونایی استان کاملاً درست است و قابل کتمان نیست.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن داروهای گیاهی در روند درمان بیماری کرونا و تاثیر این نوع داروها، گفت: داروهای گیاهی زمانی می‌تواند موثر و وارد چرخه درمان شود که در یک چارچوب علمی با تایید جامعه علمی و دانشگاهی میزان اثرگذاری آن ثابت شود و سپس مردم از آن استفاده کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها