۶۵ میلیون مبتلا و ۱.۵ میلیون جان‌باخته؛ کرونا بدون ترمز در جهان پیش می‌رود

  • 13 آذر 1399 - 17:44


همزمان با افزایش چشمگیر میزان ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و کشورهای اروپایی، شمار مبتلایان جهانی این بیماری نیز از شصت‌وپنج میلیون نفر بیشتر شد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند امروز (پنجشنبه) از ۶۵ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۶۵,۰۱۲,۰۱۳ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱,۵۰۲,۶۱۰ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۴۵,۰۹۸,۱۶۲ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

 

در این میان، ایالات متحده آمریکا با چهارده میلیون و سیصد هزار مبتلا و ۲۸۰ هزار جان باخته، در صدر کشورهای آلوده به ویروس کرونا قرار دارد. این در حالی است که به اذعان رسانه‌های آمریکایی، مسئولان دولتی این کشور به جای رسیدگی به وضع وخیم همه‌گیری در این کشور، مشغول جنگ قدرت و منازعه بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری هستند.

طبق داده‌های وُرلداُمتر، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع، ۲۰۳ هزار  مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده که بیشترین میزان ابتلای روزانه در این کشور و در جهان از زمان آغاز همه‌گیری است. طی یک روز گذشته نیز ۲۸۳۳ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۲.۰۵ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۴.۶۸ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا نه میلیون و پانصدوسی هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با شش میلیون و چهارصدوسی هزار مبتلا یعنی ۹،۹۱ درصد کل بیماران، قرار دارد.

 

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود شانزده میلیون و ششصدوپنجاه هزار مبتلا و نزدیک به ۴۱۶ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا هفده میلیون و هتفصدوچهل هزار مورد ابتلا و ۴۰۸ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «رابرت ردفیلد» مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا (CDC)، هشدار داد که سه ماه آینده، «سخت‌ترین» ماه‌های تاریخ بهداشت و سلامت عمومی در تاریخ این کشور خواهد بود. (جزئیات بیشتر)

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا امروز شمار ابتلای جهانی از ۶۵ میلیون نفر عبور کند.

 

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0