بین الملل

۶ کشته و ۱۱ زخمی بر اثر دو سانحه جداگانه در روسیه

منابع محلی گزارش دادند؛

بر اثر دو سانحه سقوط هواپیما و تصادف رانندگی در پایتخت روسیه و استان «ریازان» در جنوب شرق مسکو، ۶ نفر کشته و ۱۱ نفر شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که یک هواپیمای ترابری نظامی «ایلوشن -۷۶» در حین انجام یک پرواز آموزشی در استان «ریازان» در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق مسکو مجبور به فرود اضطراری شد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: طی پرواز آموزشی بدون بار این هواپیما، کادر پرواز به دلیل نقص موتور تصمیم به فرود گرفتند و هواپیما هنگام فرود اضطراری بر روی زمین دچار سانحه شد.

این وزارتخانه بدون ارائه جزئیات دیگری در این زمینه اعلام کرد که خدمه مصدوم به بیمارستان منتقل شده اند.

این در حالی است که خبرگزاری «ریانووستی» روسیه بعداً به نقل از یک منبع گزارش داد که در این حادثه ۴ خدمه پرواز کشته شدند. برخی منابع نیز از زخمی شدن پنج نفر دیگر خبر می‌دهند.

در خبری جداگانه و بر اثر خارج شدن یک خودرو از مسیر در مسکو و برخورد آن با دیوار که منجر به سوختنش در آتش شد، دو نفر کشته و شش نفر مجروح شدند.

بر اساس اطلاعات اولیه، خودرو سانحه دیده بدون پلاک و با سرعت در حال حرکت بوده است و احتمال می‌رود این تصادف پس از خارج کنترل خودرو از دست راننده رخ داده باشد.

در ویدئویی که از این سانحه منتشر شده است مشاهده می‌شود که راننده خودرو سعی می‌کند از تصادف با یک تاکسی جلوگیری کند که منجر به خروج خودرو از مسیر و برخورد آن با دیوار می‌شود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا