تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

۷ هزار نفر در زنجان برای طرح ملی اقدام مسکن تایید نهایی شدند

  • 22 آبان 1399 - 8:56

زنجان-مدیرکل راه شهرسازی استان زنجان،گفت: برای هفت هزار و ۳۹۰ نفر در استان زنجان برای طرح ملی اقدام مسکن تایید نهایی شده و پرونده تشکیل داده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود بیات منش شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای مسکن در محل استانداری زنجان، گفت: طرح ملی اقدام مسکن به صورت حمایتی و مشارکتی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد این طرح حمایتی است، اظهار کرد: واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت عنوان حقوقی غیرمعتبر و ممنوع است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه اجرای طرح ملی اقدام مسکن در دو شهر زنجان و ابهر توسط راه و شهرسازی زنجان انجام خواهد شد، گفت: درسه فاز ۲۸ هزار و ۶۹۲ نفر زنجانی در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند.

بیات منش تاکید کرد: از این تعداد ۲۳ هزار و ۹۲۲ نفر در شهر زنجان برای این طرح ثبت نام کردند و چهار هزار و ۴۶۷ نفر هم در شهرهای دیگر استان ثبت نام کردند.

وی گفت: کل مجموع واجدین شرایط برای طرح ملی اقدام مسکن در استان ۱۸ هزار و ۹۲۱ نفر است و از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۳۲ نفر واجد شرایط درشهر زنجان و مابقی بیش از سه هزار و ۴۷۱ نفر هم در شهرهای دیگر استان می‌باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: میزان آورده متقاضیان طرح کلی اقدام مسکن در سایر شهرهای استان زنجان ۲۷ میلیارد و ۲۷۲ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۶۳۱ ریال است.

بیات منش به هزینه اجرای پروژه طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و افزود: مبلغ کل تسهیلات بانکی برای این طرح ۱۵ میلیارد ریال است و میزان آورده متقاضیان تا پایان طرح اقدام ملی مسکن ۴۵ میلیارد ریال خواهد بود که مجموع ارزش مالی این پروژه ۶۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه هفت هزار و ۳۹۰ نفر در استان برای این طرح تایید نهایی شده و پرونده تشکیل داده شده است، گفت: درفاز اول واجدین شرایط ۴۰ میلیون تومان واریزی خواهندداشت و تاکنون سه هزار و ۳۰۷ نفر از واجدین شرایط طرح ملی اقدام مسکن دراستان افتتاح حساب داشتند.

مدیرکل راه شهرسازی استان زنجان، گفت: برای ساخت ۱۰ هزار و ۸۳۸ واحد مسکونی طرح ملی اقدام مسکن دراستان زنجان زمین تامین شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها