۸۰ درصد جانباختگان تصادفات جوانان هستند

  • 30 مهر 1399 - 15:21

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: حدود ۸۰ درصد افرادی که در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند قشر جوان هستند.

گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد شرفی، بعدازظهر امروز در همایش بانوان فرهنگ‌یار ترافیک با اشاره به شعار سال ناجا که باهم برای امنیت و سلامت نام گذاری شده است اظهار کرد: این شعار بدین معنی است که ناجا دستش را به سمت مردم دراز می‌کند و می‌گوید که باید باهم برای سلامت و امنیت کشورمان گام برداریم.

وی افزود: جهان رو به تغییر است، نمی‌شود در گذشته باقی ماند باید متناسب با تغییرات به روز شویم و برای مهم باید به دو نکته توجه کنیم، یک توجه به برنامه‌های جمعی است و مورد دوم بحث توانمندسازی عوامل انسانی است.

سردار شرفی گفت: در ایران اسلامی سوانح جاده‌ای و حمل و نقل دومین عامل مرگ و میر است و این موضوع اصلاً در شأن کشور نیست.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا بیان کرد: متأسفانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ فقره تصادف در ۷ ماهه ابتدایی سال داشتیم که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰۰ مورد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: نزدیک به ۸۰ درصد افرادی که در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند قشر جوان هستند، یعنی بهترین سرمایه‌های ما در کشور در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند.

سردار شرفی گفت: درست است ایمنی و رفع نقاط حادثه خیز جاده‌ها کار واجبی است اما تا چه زمان باید زمین‌های کشاورزی را برای عبور و مرور خودروها تبدیل به جاده‌ها کنیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0