۸۳ روستای خراسان شمالی با تانکر آبرسانی می‌شوند

  • 17 آذر 1399 - 14:53
۸۳ روستای خراسان شمالی با تانکر آبرسانی می‌شوند

بجنورد- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: ۸۳ روستای خراسان‌شمالی گاهی نیاز به آبرسانی با تانکر دارند که امید است مشکل ۵۰ روستای استان در سال آتی مرتفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلام حسین ساقی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: در راستای اجرای سند تأمین آبرسانی پایدار به تمامی نقاط استان ۹۰۳ میلیارد تومان اعتبار لازم است تا تفاوتی بین آب شرب شهری و روستایی نباشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی ادامه داد: در ابتدا بیش از ۳۰۰ روستا با تنش آبی روبه رو بود اما اکنون با اقدامات انجام شده، ۳۳ روستا از منابع آب پایدار بهره مند شدند.

وی افزود: بیشتر این روستاها، مناطق پرجمعیت هستند که در مجموع ۱۴۰ لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی با کیفیت بالا، برای آنان تأمین شده است.

ساقی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در شهرهای خراسان شمالی مشکلات تأمین آب نداریم و تمامی شهرها از وضعیت پایدار آبرسانی برخوردار هستند گفت: تنها ۸۳ روستای خراسان‌شمالی گاهی نیاز به آبرسانی با تانکر دارند که امید است مشکل ۵۰ روستای استان چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی در سال آتی مرتفع شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی تصریح کرد: حفر ۵۱ حلقه چاه برای تأمین آب آشامیدن از دیگر برنامه‌ها است که ظرفیت آن ۶۴۶ لیتر بر ثانیه است و تاکنون ۱۲ حلقه چاه حفر شده.

وی افزود: با همکاری بنیاد علوی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، بسیج سازندگی، کمک‌های خیرین و در آینده نزدیک بنیاد برکت ۲۷ روستای دو شهرستان راز و جرگلان و مانه و سملقان از آب شرب سالم و با کیفیت بهره‌مند می‌شوند.

ساقی در انتها گفت: اصلاح ۱۸۰ کیلومتر از شبکه‌های فرسوده شهر و روستا در سال آتی از دیگر برنامه‌ها برای کاهش مشکلات آبرسانی است، با این اقدام از هدررفت آب و میزان آب بدون درآمد کاسته می‌شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0