۹۰ درصد کشفیات مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

  • 13 آذر 1399 - 13:12
۹۰ درصد کشفیات مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به کشف ۹۳ تن انواع موادمخدر از ابتدای سال توسط مجاهدان مرزبانی، گفت: حدود ۹۰ درصد از کشفیات در مرزبانی استان سیستان و بلوچستان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمدعلی گودرزی، هدف از سفر به استان سیستان و بلوچستان را بازدید از نقاط صفر مرزی و بررسی آخرین وضعیت امنیتی مرزهای جنوب شرق کشور عنوان کرد و اظهار داشت: همرزمانم در مرزبانی ناجا، توفیقات بسیار خوبی در راه حراست از مرزهای کشور و مبارزه با قاچاق موادمخدر، قاچاق کالا و … داشتند که از همین جا از زحمات و مجاهدت‌های این عزیزان و همراهی خانواده هایشان تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به عملیات های انجام شده در ۴۸ ساعت گذشته در مرزهای استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات‌ها قریب به ۲ تن موادمخدر، چندین دستگاه خودرو و مقادیری سلاح و مهمات کشف و چهار نفر از قاچاقچیان نیز دستگیر شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون مجاهدان مرزبانی ناجا قریب ۹۳ تن انواع موادمخدر در مرزهای کشور کشف کردند که با افزایش ۵۶ درصدی روبه‌رو بوده و شایان ذکر است حدود ۹۰ درصد از این کشفیات توسط همرزمانم در مرزبانی سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات و عملکرد مرزبانان در پیشگیری از ویروس منحوس کرونا گفت: با توجه به شرایط کرونایی در کشور و نیاز به برخی اقلام دارویی، متأسفانه افراد سودجو اقدام به قاچاق انواع دارو به ویژه آنتی‌بیوتیک‌ها به کشورهای همسایه را دارند که در این زمینه مرزبانان در سراسر مرزهای ایران اسلامی، خصوصاً در این خطه از میهن عزیزمان توفیقات بسیار خوبی کسب کرده اند و به طور جدی با این پدیده شوم و غیرانسانی مقابله می‌کنند.

سردار گودرزی تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های مجموعه مرزبانی ناجا در سال جاری هوشمندسازی است که این مهم با جدیت در حال اجرا و پیگیری است و در این خصوص نیاز است تا دولتمردان و مسئولان ذی ربط به نیروی انتظامی کمک بیشتری کنند تا بتوانیم با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی و اپتیکی پیشرفته، از مرزهای مقدس ایران اسلامی به نحو مطلوب مراقبت کنیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0