تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

۹۷ درصد روستاها واجد برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا هستند

  • 26 فروردین 1400 - 19:19

ارومیه – رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی اعلام کرد: در حال حاضر ۹۷ درصد از روستاهای استان واجد برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مصطفوی عصر پنجشنبه در در جلسه ستاد انتخابات استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان با بیان این‌که یک هزار و ۹۶۷ نفر در ۴۸ شهر استان نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهر شدند، افزود: همچنین تعداد ۱۲ هزار و ۱۲۲ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها ثبت‌نام کردند که نسبت به دوره قبل ۱.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۸ شهر استان با مشارکت یک هزار و ۷۶۲ مرد و ۲۰۵ خانم برگزار می‌شود که نسبت به دوره قبل ۱۷ درصد کاهش‌یافته است.

مصطفوی خاطر نشان کرد: با پایان ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستاهای استان تعداد ثبت‌نام‌شدگان به ۱۲ هزار و ۱۲۲ نفر رسید که نسبت به دوره پنجم ۱.۵ درصد افزایش‌یافته است. همچنین انتخابات در بیش از ۹۷ درصد از روستاهای واجد شرایط معادل ۲ هزار و ۱۳۷ روستا برگزار خواهد شد که در مقایسه با دوره قبل ۶.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در کمتر از ۳ درصد به تعداد ۵۹ روستای واجد شرایط استان ازجمله در شاهین‌دژ، ماکو، سلماس، خوی، میاندوآب و شوط انتخابات برگزار نخواهد شد و در یازده شهرستان استان صد درصد روستاهای واجد شرایط انتخابات را برگزار خواهند کرد که حاکی از استقبال در این دوره به نسبت دوره قبل است.

مصطفوی ضمن تأکید بر جلوگیری از هرگونه گردهمایی با توجه به شرایط کرونایی، یادآور شد: همچنین تلاش خواهد شد انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان ارومیه و دو شهرستان دیگر به‌صورت الکترونیکی برگزار شود.

وی مشارکت حداکثری، قانون‌مداری، امانت‌داری و بی‌طرفی را چهار اصل مهم انتخابات عنوان کرد و ابراز داشت: مسئولان باید تلاش کنند با رعایت این اصول، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

مصطفوی با بیان اینکه در طول ۴۲ سال گذشته مردم با حضور در انتخابات مختلف به همگان نشان داده‌اند که پشتیبان نظام و انقلاب هستند، تأکید کرد: مردم با حضور در انتخابات هم به‌صورت مستقیم هم به‌صورت غیرمستقیم در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها