ورزش

افقری: نقره و برنز کشورها اسلامی دور از دسترس نیست

ملی‌پوش شنا گفت: با توجه به رکوردها و مقام‌های دوره قبل بازی‌های کشورهای اسلامی کسب مدال برای من دور از دسترس نیست.

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، مهرشاد افقری در مورد حضور در مسابقات شنا بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار کرد: این مسابقات برای ما خیلی مهم است و تمام چشم‌ها و فکرها روی تیم شنا است. رشته‌های مختلفی به این مسابقات اعزام می‌شوند اما بیشترین تمرکز روی این رشته است. ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را در این دوره از مسابقات بگیریم.

شناگر ملی در ادامه گفت: آن‌طور که می‌دانم ۱۹ مرداد به قونیه سفر خواهیم کرد. در حال حاضر سطح آمادگی خوبی داریم. هنوز تا روز اعزام هم زمان داریم و می توانیم آمادگی خود را افزایش دهیم. خداراشکر سه یا ۴ روز هم زودتر از شروع مسابقات به قونیه می‌رویم.در آنجا هم می توانیم تمرین کنیم و با شرایط و جو آنجا هماهنگ تر شویم.

افقری گفت: تیم ملی شنا ایران با ۹ شناگر راهی مسابقات کشورهای اسلامی خواهد شد و هم در انفرادی و هم در بخش تیمی مسابقه داریم. من، علیرضا یاوری، متین سهران و مهران قاسم زاده از استان اصفهان هستیم و با دیلانچیان مربی خودمان به این مسابقات می‌رویم. در انفرادی در ماده‌های ۵۰ و ۱۰۰ پروانه و در تیمی در ۴ در ۴۰۰ مختلط مسابقه می‌دهم.

او در خصوص کسب مدال بازی‌های کشورهای اسلامی گفت: با توجه به رکوردها و مقام‌های دوره قبل بازی‌های کشورهای اسلامی کسب مدال برای من دور از دسترس نیست. رکوردهای ۱۰۰ و ۵۰ پروانه خودم در بلغارستان  را با رکوردهای نفرات اول تا سوم کشورهای اسلامی باکو مقایسه کردم. در ۱۰۰ پروانه سوم و در ۵۰ متر نایب قهرمان خواهم شد. در بخش تیمی هم شانس مدال داریم.

افقری در خصوص لغو اردوی تدارکاتی ارمنستان گفت: ما قرار بود یک اردوی تدارکاتی در ارمنستان داشته باشیم اما اعزام نشدیم. شناگران برای خروج از کشور اقدام کردند اما برخی از آنها یا مشکل خروج از کشور داشتند و یا مدارکشان آماده نبود که ویزای برخی آماده نشد. به همین دلیل اعزام دیر شد و این اردوی به جای اینکه تاثیرگذار باشد اثر عکس داشت. به همین دلیل اردو را لغو کردند و اردوی چند روزه در همین تهران برگذار شد. اردوی بعدی ما هم از شنبه شروع می شود و بعد هم عازم قونیه می‌شویم.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های شنا این دوره از بازی های کشور های اسلامی ۲۲ تا ۲۶ مرداد ( ۱۳ الی ۱۷ آگوست) پیگیری خواهد شد. تیم ایران با ترکیب مهرشاد افقری، متین سهران، ابوالفضل سام، هومر عباسی، سینا غلامپور، مهران قاسم‌زاده، بنیامین قره حسنلو، سامیار عبدلی (در آلمان) و علیرضا یاوری (در آمریکا) به این مسابقات اعزام خواهند شد.

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا