بین الملل

شهادت سه فرمانده «کتائب شهداء الأقصی» و افزایش شمار شهدای فلسطین به ۱۲۹ نفر


وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در جنایت تازه نظامیان صهیونیست در شهر نابلس، سه فرمانده کتائب شهداء الأقصی به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که نظامیان صهیونیست صبح امروز سه‌شنبه سه تن از فرماندهان کتائب شهداء الأقصی شاخه نظامی جنبش فتح را در شهر نابلس به شهادت رساندند.

نظامیان صهیونیست صبح امروز سه‌شنبه به شهر نابلس یورش برده و با مبارزان فلسطینی درگیر شدند و سه فرمانده کتائب شهداء الأقصی به نام‌های ابراهیم النابلسی، اسلام صبوح و حسین طه را به شهادت رساندند.

جمعیت هلال احمر فلسطین نیز از زخمی شدن ۶۹ نفر در نتیجه اصابت گلوله جنگی در نابلس خبر داد و افزود که حال هفت نفر از آن‌ها وخیم است.

بنابر گزارش شبکه الجزیره، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به این جنایت صهیونیست‌ها تأکید کرد که این جنایت رژیم اشغالگر را به دادگاه کیفری بین‌المللی و سازمان ملل ارجاع خواهیم داد تا عاملان آن را مجازات کنند.

در بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین آمده است که جنایت رژیم اشغالگر در نابلس دور جدیدی از جنگ نامحدود علیه ملت فلسطین و حقوق عادلانه و مشروع آن است.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که با شهادت این سه فرمانده کتائب شهداء الأقصی، شمار شهدای فلسطین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در غزه و کرانه باختری به ۱۲۹ نفر رسید.

انتهای پیام/م


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا